Cieszyn Na sygnale

Plantacja marihuany zlikwidowana. Mundurowi zabezpieczyli narkotyki i sprzęt do ich produkcji za 50 tys. zł

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Cieszyńscy policjanci zlikwidowali prowadzoną przez mieszkańca naszego powiatu domową plantację konopi indyjskich i zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma suszu marihuany oraz substancji psychotropowych przemyconych przez granicę. Zatrzymanych zostało też dwóch mężczyzn.

Mundurowi od dłuższego czasu zajmowali się sprawą związaną z podejrzeniem wprowadzania do sprzedaży narkotyków. Ustalili, że w przestępczy proceder zamieszani byli 48- i 27-latek z Cieszyna. W wyniku podjętych działań, zebranego materiału oraz obserwacji, funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych mężczyzn.

– Policjanci przystąpili też do przeszukania mieszkania i zabezpieczyli w nim łącznie niemal 1,5 kilograma suszu marihuany, z którego można przygotować blisko 1500 „działek” dilerskich, oraz kilkadziesiąt tabletek substancji psychotropowych i gotówkę. W lokalu ujawnili także namioty oraz infrastrukturę służącą do hodowli nielegalnych roślin, a w nich 10 krzewów konopi indyjskich, będących w różnych fazach wzrostu. Nielegalna uprawa znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. To tam zatrzymany mężczyzna uprawiał rośliny, a przy użyciu urządzeń sterujących ogrzewaniem, oświetleniem oraz wentylacją, kontrolował wszelkie parametry potrzebne do ich należytego wzrostu – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

Policjanci zarekwirowali całe oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyku, w tym specjalistyczne lampy czy wentylatory. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków i przedmiotów to ponad 50 tysięcy złotych. Starszy z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzuty przemytu substancji niedozwolonych oraz ich udzielania. 48-latek został na wniosek prokuratury i na mocy postanowienia sądu tymczasowo aresztowany. Za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara od trzech lat pozbawienia wolności wzwyż. Młodszemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków i uprawy marihuany. 27-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Fot. z archiwum KPP w Cieszynie

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KamKamowiKamem
KamKamowiKamem
5 miesięcy temu

Dorotka, działki dilerskie to mogą być helupy a nie marihuanen XD

Cygon
Cygon
5 miesięcy temu

Nie chcieli sie z psami dzielic zyskiem i wypadli obiegu!!

McDobalds
McDobalds
5 miesięcy temu

K…a, gratulacje dla policji!
A prawdziwe bandziory gonią po ulicach, bo się ich te mundurowe tchurze boją nawet wylegitymować!!!!