Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Miesiąc z uchodźcami

Fot: Kuba Jarosz

Ratusz uruchamia kolejne punkty, w których ulokowani zostaną uchodźcy z Ukrainy. Tym razem chodzi o relokację wewnątrz województwa.

– Na chwilę obecną w Bielsku-Białej, w miejskich obiektach, mamy rozmieszczonych blisko pięćset osób – mówi Piotr Kucia, zastępca prezydenta miasta. – Na mocy umowy z wojewodą uruchamiamy jednak dodatkowe punkty.
Oba w Wapienicy. Jeden na 30 osób, drugi na 100. Będzie też kolejne miejsce, w domu rekolekcyjno-wypoczynkowym Betania. Miasto pozostawia też sobie do zajęcia pod potrzeby uchodźców halę pod Dębowcem.

– Ale to tylko w ostateczności – tłumaczy Kucia. – Na razie nie ma takiej potrzeby.
Według szacunków w Bielsku-Białej przebywa obecnie około 2300 uchodźców – to osoby mieszkające w ośrodkach należących do miasta i ci, którzy zgłosili oficjalnie swój pobyt w specjalnym punkcie rejestracyjnym i przebywają w prywatnych domach i mieszkaniach. Do chwili obecnej w Bielsku-Białej nadano też 3 tys. numerów pesel osobom, które uciekły z Ukrainy przed wojną.

-Ta liczba powiększa się jednak każdego dnia o blisko trzysta kolejnych wniosków – mówi Piotr Kucia. – Przyjeżdżają do nas osoby nawet z Krakowa, bo mamy, mimo wszystko, mniejsze kolejki.

google_news
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Onufry
Onufry
2 lat temu

„Patriotyzm jest jak rasizm”. Tego uczyły Polaków liberalne media. Rosja w swojej propagandzie posługuje się starymi lewicowymi hasłami: twierdzi, że walczy z faszyzmem/nazizmem i wszystko to w celu… przywrócenia pokoju. Wołodźko: Kiedy Niemcy zrobią film o dobrych Rosjanach ratujących Ukraińców? Niemcy w tym momencie są bodaj największym w Europie hamulcowym jeśli chodzi o europejskie sankcje na Rosję. Sprawy gospodarcze bardzo ściśle… zobacz więcej Młodsi raczej nie znają, starsi mogli zapomnieć głośny tekst, który swego czasu ukazał się na łamach „Gazety Wyborczej”. Artykuł zatytułowany był „Patriotyzm jest jak rasizm”, a jego autor, Tomasz Żuradzki, filozof z Uniwersytetu Jagiellońskiego przekonywał, że „patriotyzm… Czytaj więcej »

Jurek
Jurek
2 lat temu

putinowskie i pisowskie trole won z POLSKI

Wagabunda
Wagabunda
2 lat temu
Reply to  Jurek

niemieckie trolle RAUS z Polski! Nie będzie żadnej dyskusji z V kolumna Putina!

Won
Won
2 lat temu
Reply to  Jurek

wszystkie wschodnie trole

Wagabunda
Wagabunda
2 lat temu

Kiedy sankcje na niemcy i francje za brak praworządności, w związku ze sponsorowaniem putina i łamaniem embarga na broń? Nie jestem w żadnej unii z niemcami i francuzami!

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  Wagabunda

jak orban i kaczyński trafią do więzienia

Wagabunda
Wagabunda
2 lat temu
Reply to  Jurek

Do więzienia trafia schoolz, merkel, macron, von der leyen, tusk oraz reszta RUSKICH bandytów na czele z partią niemiecką peo. Przede wszystkim bandyci z nadzwyczajnej kasty oraz BANDYCI z tsue. Znajdziemy was co do jednego!

Last edited 2 lat temu by Wagabunda
Pamiętliwy.
Pamiętliwy.
2 lat temu

Niemcy przyjęli 300 000 tysięcy Ukraińskich uchodźców , a Polska ani jednego kiedy Europa w 2015 r. bardzo prosiła abyśmy przyjęli chociaż ze stu.

Bartek
Bartek
2 lat temu

Pewnie rozejdzie się po kościach jak zwykle Za to my we własnym kraju zaczynamy być gorzej traktowani niż obcokrajowiec Czekaliście na mieszkanie komunalne? Możecie zapomnieć W szpitalach stajemy się złem koniecznym bo pierwszeństwo do koniecznych operacji ma Ukrainiec Jak uderzy w trzynaste emerytury i 500 plus to się wam oczy otworzą Znam ten naród dobrze To są ludzie którzy czy jest dobrze czy źle zawsze będą narzekać Już pokazują swoim zachowaniem gdzie mają wasza pomoc Jeszcze się nie rozpakowali a już są bezczelni po przychodniach i sklepach Nie szanują gościnności a wręcz uważają że im to się należy a to… Czytaj więcej »

Przemyślałeś?
Przemyślałeś?
2 lat temu
Reply to  Bartek

Jesteś pewny tego co piszesz?, bo mam duże wątpliwości z rozumieniem u Ciebie a zapewne jesteś chrześcijaninem miłosiernym i katolikiem gdyby kto pytał w ankiecie.

Polak
Polak
2 lat temu
Reply to  Bartek

To tak jak my :)) co by nie było jest źle czyli to nasi bracia :)))

Wydaje mi się, że
Wydaje mi się, że
2 lat temu

tytuł chyba nie jest dobry, więcej trzeba czasu.

Konstantynopoliczówna
Konstantynopoliczówna
2 lat temu

Daj spokój Hemoroido, tytuł jest bardzo dobry.

Wydaje mi się, że
Wydaje mi się, że
2 lat temu

raczej na mocy polecenia wojewody. Uszły, nie uciekły bo byliby uciekinierami. Będzie trzeba na mocy polecenia wojewody lokować więcej w gminach wiejskich powiatu, miasto nie da radę.