Bielsko-Biała E-edukacja

Bielsko-Biała: Nowy dom harcerzy

Fot. Urszula Rogólska – Gość Bielsko-Żywiecki

Kilka lat temu władze Bielska-Białej przekazały w użytkowanie druhom ze Związku Harcerstwa Polskiego stary, opuszczony budynek przy ulicy Bystrzańskiej 57 w Bielsku-Białej. Obiekt był od tego czasu sukcesywnie remontowany i adaptowany do nowych potrzeb.

W niedzielę 19 wrzenia oficjalnie otwarto w nim Dom Harcerski ZHR. Będzie to nie tylko miejsce harcerskich zbiórek. Obiekt wraz z przyległym niewielkim ogrodem będzie swego rodzaju bazą – czy może lepiej – stanicą dla beskidzkiego ZHR, jakiej ta organizacja do tej pory nie miała, a jakiej jej bardzo brakowało. Przy okazji w budynku ulokowane zostanie także biura okręgu górnośląskiego ZHR, obejmującego swym zasięgiem zarówno województwo śląskie jak i opolskie. Podczas uroczystości obiekt poświęcił ksiądz Marek Różycki kapelana podbeskidzkiego hufca ZHR. Obecni byli licznie przybyli na uroczystość harcerze oraz oficjele w tym: prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz poseł Przemysław Drabek.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
1 rok temu

Bardzo dobrze, że harcerze i harcerki bielskich jednostek ZHR-u mają swoje miejsce, skąd wszystko jest koordynowane, gdzie mają siedziby chorągwie męska i żeńska oraz okręg. Było ciężko, bo nie ukrywajmy, pandemia dała w dupę, ale skończyło się dobrze.