Na sygnale Wadowice

Chwile grozy w osiedlowym sklepie. Sprawcy napadu w rękach policji

Tylko 48 godzin zajęło wadowickim policjantom, aby ustalić i zatrzymać dwójkę mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy w 14 września dokonali napadu na sklep przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach.

14 września w Wadowicach przed godziną 17:00 do jednego z osiedlowych sklepów wszedł zamaskowany napastnik, po czym sterroryzował przedmiotem przypominającym broń palną ekspedientkę sklepu, żądając wydania pieniędzy, wykorzystał jej stan bezbronności, a następnie wyrwał stojącą na ladzie sklepowej kasę fiskalną i zbiegł w kierunku parku miejskiego.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, użyto psa tropiącego, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady w tym porzuconą kasę fiskalną.

16 września w wyniku intensywnych działań funkcjonariusze Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego KPP Wadowice, działając na podstawie materiałów operacyjnych, dokonali dynamicznego zatrzymania radiowozem samochodu, którym poruszali się sprawcy rozboju. W pojeździe były trzy osoby, w tym główny podejrzany, a w miejscu zamieszkania typowana kobieta. W toku czynności przeszukania ujawniono w garażu torbę podróżną z zawartością odzieży użytej w czasie zdarzenia, plecak, a także przedmiot przypominający broń palną, prawdopodobnie broń gazowa na metalowe kulki.

W toku dalszych czynności zatrzymani zostali 24-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali napadu na sklep.

17 września obojgu przedstawiono zarzuty z art. 280 par. 2 kk, kobiecie dodatkowo z art. 62 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani za posiadanie marihuany. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek policji i prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności od lat 3 do 12.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasiarz
Kasiarz
2 lat temu

to się w ciupie douczą.
Po odsiadce zrobią bank spółdzielczy
ps. …czy raczej robić na taśmie za 2,2tys na rękę – jak obstawiacie?

Emil
Emil
2 lat temu

Po co to coś żyje????