Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko-Biała: Oszuści znów dają o sobie znać

Fot. Policja

Nie ma chyba tygodnia, aby policja nie ostrzegała przed oszustami grasującymi w Bielsku-Białej i okolicy. Takie przypadki miały miejsce także dzisiaj. Z kilkoma mieszkańcami miasta skontaktowali się oszuści działający metodą na tak zwanego policjanta.

– Najpierw do potencjalnej ofiary dzwoni mężczyzna podający się za kuriera, który jedzie doręczyć paczkę. Chwilę później telefonuje jego wspólnik podający się policjanta z centralnego biura śledczego. Ten udający policjanta twierdzi, że rozpracowuje gang wyłudzający pieniądze, a kurier, który ma przyjechać to oszust. Fałszywy policjant próbuje nakłonić swoją ofiarę do przekazania gotówki – opisuje mechanizm oszustwa bielska policja. Na szczęście – dodają funkcjonariusze – jak dotąd nikt nie dał się w ten sposób oszukać.

Przestrzegamy przed tą metodą działania przestępców. To jedna z modyfikacji popularnej metody wyłudzania pieniędzy. Przypominamy; policja nigdy nie informuje o prowadzonych tajnych śledztwach ani nie żąda przekazywania jej pieniędzy – czytamy w komunikacie komendy miejskiej.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
28 dni temu

Buahaha tylko d***l by się nabrał. Zresztą ja nigdy nie mam gotówki. Polaki czy wy jesteście tacy naiwni?

M3F1K
M3F1K
28 dni temu

Na ukrainie też jest miasto Bielsko-Biała???