Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Pobiją rekord? W ręczną na piasku dla dzieciaków! – ZDJĘCIA

Zdjęcia: Artur Jarczok

Pomimo i na przekór wszelkim przeszkodom, organizatorzy i partnerzy VI Charytatywnego Turnieju Piłki Ręcznej Plażowej, zapowiedzieli iż nie dadzą za wygraną i podtrzymają sześcioletnią tradycję. Jak powiedzieli, tak zrobili i w miniony weekend na kąpielisku „Start” w Cygańskim Lesie aż kipiało od emocji!

To był weekend nie tylko sportowej rywalizacji, ale także zbiórka dla najbardziej potrzebujących i chorych dzieci z naszego regionu. W tym roku pieniądze zbierane są dla Natalii, która w wyniku udaru niedokrwiennego mózgu, cierpi na połowiczy lewostronny niedowład, padaczkę oraz zanik nerwu wzrokowego oraz Kacra, który urodził się z niepełnosprawnością sprzężoną, spowodowaną małogłowiem i wadą OUN pachygyria. – Potrzebują ogromnych środków dla prawidłowego funkcjonowania teraz i w przyszłości. Naszą misją jest odmienić życie tych dzieciaków i nie poddamy się! Jesteśmy dumni, że nasze wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, a od dwóch lat jest objęte patronatem prezydenta Bielska-Białej pana Jarosława Klimaszewskiego – mówi organizator, Radosław Siuda.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów udało się stworzyć na kąpielisku drugie boisko do piłki ręcznej plażowej. Spowodowało to, że gospodarze mogli ugościć znacznie więcej niż w poprzednich latach drużyn.

W zeszłym roku udało im się zebrać ponad 85 tysięcy złotych! – Wierzymy, że kwota w tym roku zostanie pobita – dodaje Radosław Siuda. Na Facebooku, jak co roku, cały czas trwają licytacje wielu ciekawych voucherów, pamiątek i przeróżnych rzeczy, które zostały przekazane przez sponsorów i partnerów akcji. Można je znaleźć TUTAJ.

Nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci i wszystkich uczestników.

Była również możliwość wsparcia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez zostanie honorowym dawcą krwi. – Jak wiadomo krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych, dlatego nie mogliśmy nie włączyć tak ważnego elementu do naszej akcji – tłumaczy organizator.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments