Wydarzenia Cieszyn

Po wyborach w Istebnej. Parafianie byli jednomyślni

Fot. Luteranie.pl

Dziś w parafii ewangelicko-augsburskiej w Istebnej miały miejsce wybory proboszcza. Decyzja zgromadzenia parafialnego była jednogłośna. Parafialne stery będzie dzierżył ks. Dariusz Madzia.

Wybory przeprowadził biskup diecezji cieszyńskiej ks. Adrian Korczago. Ks. Dariusz Madzia był jedynym kandydatem i uzyskał wszystkie 90 głosów osób uczestniczących w wyborach. Istebniański proboszcz urodził się 9 czerwca 1977 roku w Cieszynie. Dzieciństwo i lata szkolne spędził w Wiśle. W 1997 roku rozpoczął studia teologiczne na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, które ukończył w 2001 roku. 14 lipca 2002 roku został ordynowany w wiślańskim kościele Piotra i Pawła na duchownego Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i skierowany z dniem ordynacji na stanowisko wikariusza do parafii w Cieszynie, w której uprzednio odbywał staż przedordynacyjny.

Ks. Dariusz Madzia w 2006 roku objął jako proboszcz-administrator parafię w Legnicy, by po czterech latach powrócić do pracy w cieszyńskiej parafii. W latach 2016-2019 pełnił funkcję wiceprezesa w Towarzystwie Ewangelickim, prowadzącym placówki edukacyjne w Cieszynie. W marcu 2019 roku objął funkcję proboszcza-administratora w parafii ewangelicko-augsburskiej w Istebnej. Od 2004 roku jest żonaty, na dwoje dzieci.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
15 dni temu

Parafianie wybrali sobie proboszcza spośród 1 kandydata i zapewne nie będzie wykorzystywania seksualnego dzieci rodziców. Jest żonaty, ma dwoje dzieci