Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Prezydent z wotum zaufania

Fot. Marcin Płużek

Rada Miejska udzieliła wotum zaufania prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu. Rada nie była jednomyślna. Przeciw zagłosowali radni z klubu PiS. Przy czym i w tym wypadku doszło do rozłamu.

Radny Marcin Litwin przyznał, iż nie zgadza się z negatywną oceną działalności prezydenta, zaprezentowaną przez jego klub i – aby nie złamać narzuconej dyscypliny podczas głosowania – po prostu nie weźmie w nim udziału.

Na „nie” było więc jedynie 5 obecnych na sali radych PIS. 18 pozostałych rajców zagłosowała na tak.

Zanim do tego doszło prezydent zaprezentował Radzie raport o stanie miasta za rok ubiegły. Sam dokument liczy ponad 400 stron i jest bardzo szczegółowy (omawia wszystkie aspekty funkcjonowania Bielska-Białej w roku ubiegłym). Dlatego podczas sesji przedstawiono jedynie jego skróconą wersję w formie prezentacji medialnej. Mimo tego trwało to blisko godzinę

Później przyszedł czas na zaprezentowanie stanowisk poszczególnych klubów oraz ogólną debatę nad stanem Bielska-Białej. Choć dyskusja była w większości merytoryczna (trwała blisko 3 godziny),  to jednak odbiegała miejscami od sedna problemu. Nie obyło się też bez polityki, która w pewnym monecie zdominowała nawet debatę. Między innymi radni PiS zarzucali prezydentowi, że zaangażował się, podczas zeszłorocznych wyborów prezydenckich, po stronie kandydata PO Rafała Trzaskowskiego, a także nie przeciwstawiał się stanowczo ulicznym protestom kobiet, jakie przetoczyły się przez kraj, w tym Bielsko-Białą, jesienią zeszłego roku.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
1 rok temu

Co ci obiecali Litwin za zdradę. Nowa fikcyjna spółka potrzebuje fikcyjnego, lojalnego i miernego prezasa.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Tak na marginesie to popatrzcie na tą papurę spijaczoną 😀 😀 😀 groteska…

Aro B
Aro B
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Popatrz się na swojego małego karakana, zresztą wszyscy tak wyglądacie kacze kupy.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Aro B

Może chcesz abym zamieścił foto od chłopaków z OK Taxi jak Pan Prezydent wygląda co piątek?

Służby
Służby
1 rok temu

Skandal, człowiek, który za nasze pieniądze zorganizował sobie studia MBA w ZIAD’zie, a teraz chce spalać niemieckie odpady w centrum naszego miasta.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Służby

lemingi zachwycone… ich idol ma zapewnioną dożywotnią kadencję. Zanim wyzionie ducha będzie w Bielsku 5 spalarni, 3 sortownie oraz dwa kolejne ośrodki narciarskie: na 3 lipkach oraz kępie hałcnowskiej od strony wysypiska 😀 😀 😀 zostanie sprzedana elektrociepłownia, sieć wodociągowa oraz komunikacja miejska. Na Basenie Panorama geodeci od Developerów już wytyczają teren pod fundamenty ale LEMINGI SĄ W 7 NIEBIE 😀 😀 😀

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Szkoda że jesteś tak ograniczona, tak mocno po pisiorsku. Przykre że coś takiego się wypowiada nie wiedząc nic.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

LEMINGRAD w formie 😀

Jasiek
Jasiek
1 rok temu

Wkrótce.zacznie się jego przygoda życia, ze spalarnią śmieci

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Jasiek

Aby była jak najszybciej jedyna szansa dla BB a nie smród w Lipniku jak 50 lat temu albo będzie miastem nowoczesnym albo śmietniskiem.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
1 rok temu

Polityki nie ma sensu komentować ale to, że dobrze iż radni uczestniczyli w głosowaniu nad wotum zaufania prezydentowi – jest istotne. Gdyby trafiło tutaj na czytelników B24 – prezydent musiałby składać dymisję. Choć nie wiem co to jest w praktyce.