Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Prezydent z wotum zaufania

Fot. Marcin Płużek

Rada Miejska udzieliła wotum zaufania prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu. Rada nie była jednomyślna. Przeciw zagłosowali radni z klubu PiS. Przy czym i w tym wypadku doszło do rozłamu.

Radny Marcin Litwin przyznał, iż nie zgadza się z negatywną oceną działalności prezydenta, zaprezentowaną przez jego klub i – aby nie złamać narzuconej dyscypliny podczas głosowania – po prostu nie weźmie w nim udziału.

Na „nie” było więc jedynie 5 obecnych na sali radych PIS. 18 pozostałych rajców zagłosowała na tak.

Zanim do tego doszło prezydent zaprezentował Radzie raport o stanie miasta za rok ubiegły. Sam dokument liczy ponad 400 stron i jest bardzo szczegółowy (omawia wszystkie aspekty funkcjonowania Bielska-Białej w roku ubiegłym). Dlatego podczas sesji przedstawiono jedynie jego skróconą wersję w formie prezentacji medialnej. Mimo tego trwało to blisko godzinę

Później przyszedł czas na zaprezentowanie stanowisk poszczególnych klubów oraz ogólną debatę nad stanem Bielska-Białej. Choć dyskusja była w większości merytoryczna (trwała blisko 3 godziny),  to jednak odbiegała miejscami od sedna problemu. Nie obyło się też bez polityki, która w pewnym monecie zdominowała nawet debatę. Między innymi radni PiS zarzucali prezydentowi, że zaangażował się, podczas zeszłorocznych wyborów prezydenckich, po stronie kandydata PO Rafała Trzaskowskiego, a także nie przeciwstawiał się stanowczo ulicznym protestom kobiet, jakie przetoczyły się przez kraj, w tym Bielsko-Białą, jesienią zeszłego roku.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
10 miesięcy temu

Co ci obiecali Litwin za zdradę. Nowa fikcyjna spółka potrzebuje fikcyjnego, lojalnego i miernego prezasa.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Tak na marginesie to popatrzcie na tą papurę spijaczoną 😀 😀 😀 groteska…

Aro B
Aro B
10 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Popatrz się na swojego małego karakana, zresztą wszyscy tak wyglądacie kacze kupy.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Aro B

Może chcesz abym zamieścił foto od chłopaków z OK Taxi jak Pan Prezydent wygląda co piątek?

Służby
Służby
10 miesięcy temu

Skandal, człowiek, który za nasze pieniądze zorganizował sobie studia MBA w ZIAD’zie, a teraz chce spalać niemieckie odpady w centrum naszego miasta.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Służby

lemingi zachwycone… ich idol ma zapewnioną dożywotnią kadencję. Zanim wyzionie ducha będzie w Bielsku 5 spalarni, 3 sortownie oraz dwa kolejne ośrodki narciarskie: na 3 lipkach oraz kępie hałcnowskiej od strony wysypiska 😀 😀 😀 zostanie sprzedana elektrociepłownia, sieć wodociągowa oraz komunikacja miejska. Na Basenie Panorama geodeci od Developerów już wytyczają teren pod fundamenty ale LEMINGI SĄ W 7 NIEBIE 😀 😀 😀

Arek
Arek
10 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Szkoda że jesteś tak ograniczona, tak mocno po pisiorsku. Przykre że coś takiego się wypowiada nie wiedząc nic.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

LEMINGRAD w formie 😀

Jasiek
Jasiek
10 miesięcy temu

Wkrótce.zacznie się jego przygoda życia, ze spalarnią śmieci

Ewa
Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  Jasiek

Aby była jak najszybciej jedyna szansa dla BB a nie smród w Lipniku jak 50 lat temu albo będzie miastem nowoczesnym albo śmietniskiem.

Hermenegilda Pierwsza
Hermenegilda Pierwsza
10 miesięcy temu

Polityki nie ma sensu komentować ale to, że dobrze iż radni uczestniczyli w głosowaniu nad wotum zaufania prezydentowi – jest istotne. Gdyby trafiło tutaj na czytelników B24 – prezydent musiałby składać dymisję. Choć nie wiem co to jest w praktyce.