Cieszyn Kultura i rozrywka

Piękna góralko, gdzie jesteś? Istebna zaprasza na wybieg

Zdjęcie archiwalne, 2017 rok. Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej w Istebnej wraca z konkursem dedykowanym wszystkim dziewczynom, paniom i kobietom. Poszukiwane są góralki lubiące nowe wyzwania, modę, niebojące się stanąć przed publicznością na wybiegu, a do tego ceniące beskidzką tradycje i regionalny strój. Wiek i status społeczny nie są ważne, choć trzeba mieć skończonych 16 wiosen. Liczą się chęci, odwaga i dobra zabawa.

Do udziału w konkursie na „Najpiękniejszą Góralkę” zaproszone są mieszkanki Trójwsi Beskidzkiej, Wisły, Ustronia, Brennej oraz góralskiej części czeskiego Zaolzia. Kandydatury można zgłaszać do 28 czerwca, osobiście lub telefonicznie, na adres organizatora (33 8556158, 516195614, GOK w Istebnej, Istebna 68, 43-470 Istebna). Wybory „Najpiękniejszej Góralki 2021” odbędą się w amfiteatrze „Pod Skocznią” 4 lipca w ramach XXIV Dni Istebnej „Z Ochodzitej, przez Skalite po Kozubową”. Na uczestniczki czekają liczne nagrody, niezapomniane przeżycia oraz możliwość wzięcia udział w konkursach Miss Beskidów i Miss Beskidów Nastolatek.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Kandydatki prezentować się będą w kilku wyjściach w różnych kreacjach, m.in. w sukniach ślubnych oraz stroju góralskim. Oprócz tytułu „Najpiękniejszej Góralki”, do zdobycia są nagrody Miss Uśmiechu, Miss Warkocza i Miss Publiczności.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments