Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Radni z apelem o rondo imienia Marii Koterbskiej

Fot: KGO n/z: Maria Koterbska

O upamiętnienie i nazwanie jednego z rond w Bielsku-Białej imieniem zmarłej wybitnej artystki Marii Koterbskiej wystąpili wspólnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Krywult i radny miejski Rafał Ryplewicz.

Swoją interpelację skierowali do prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Jako radni reprezentujący dwa różne pokolenia chcielibyśmy w symboliczny sposób wspólnie zaapelować (…) o godne upamiętnienie zmarłej. Proponujemy nazwanie jej imieniem ronda przy ul. Stefanii Sempołowskiej/PCK, znajdującego się przy ulicy w domu, w którym całe życie mieszkała. Dodatkowo wnioskujemy o wyasygnowanie w tegorocznym budżecie środków na konkursowe opracowanie projektu zagospodarowania terenu ronda, nawiązującego do twórczości i osiągnięć Pani Marii Koterbskiej. Mamy nadzieję, że Pan Prezydent poprze naszą inicjatywę oraz pokieruje wszystkimi niezbędnymi pracami aż do momentu jej realizacji – zaznaczyli między innymi w swojej interpelacji radni Jacek Krywult i Rafał Ryplewicz.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Aż interpelacji radnych z tego samego grona samorządowego trzeba? Niekoniecznie chyba musi być rondo w pobliżu zamieszkania a może to być aleja. Aleja mogłaby mieć nazwę Serduszko puka w rytmie cz cza. Jeśli jednak rondo to pasuje Karuzela Marii Koterbskiej.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Tylko nie wiem w którą stronę kręciła się karuzela, jeśli odwrotnie niż kierunek ruchu na rondzie – musi być aleja.

Oset
Oset
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

aaLeja ,a on tu po co ?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Oset

Aby idąc żołnierze mieli pod drzewkami co robić.