Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rondo Niemena wypięknieje, że hej!

Fot. MZD B-B

Początkiem grudnia na środku ronda imienia Czesława Niemena w Bielsku-Białej odsłonięto artystyczną instalację autorstwa bielskiego plastyka Jacka Grabowskiego upamiętniającą zmarłego przed osiemnastu laty genialnego muzyka i wokalistę. Miejski Zarząd Dróg zamierza teraz urządzić otoczenie monumentu.

Od jutra zacznie się obsadzanie wysepki roślinnością, która utworzy wokół konstrukcji zieloną kompozycję. – Jedynym dotąd roślinnym elementem, ożywiającym to miejsce, jest posadzony wewnątrz instalacji klon pospolity. Resztę wysepki ronda porastają dzikie kępki wypłowiałej trawy. Miejsce poświęcone tak zasłużonemu artyście powinno wyglądać zdecydowanie lepiej, tym bardziej że na sąsiednich rondach, powstałych w ramach rozbudowy ulicy Cieszyńskiej, już w ubiegłym roku pojawiły się zorganizowane zieleńce – przyznają otwarcie bielscy drogowcy.

Upiększeniem ronda zajmie się spółka Zieleń Miejska, która wygrała ogłoszony przez MZD przetarg na wykonanie tych prac. Jak zmieni się to miejsce? – Wysepka zostanie pokryta czarną agrowłókniną, z której zostaną wyprowadzone szpalery ozdobnych roślin. Wokół centrum ronda projektanci zaplanowali nasadzenie jałowca płożącego, róży okrywowej i rozplenicy japońskiej. Obok pojawi się mieszanka bylin złożona z ostnicy cieniutkiej, czosnku ozdobnego, szałwii omszonej oraz przetacznika fioletowego. Pomiędzy rośliny zostanie rozsypany grys bazaltowy oraz kora sosnowa. Poszczególne szpalery rozdzielą zaś kamienne okręgi – wewnętrzny z białego otoczaka i zewnętrzny z kamienia hydrotechnicznego – informują pracownicy MZD dodając, że pojawi się tam ponad 2500 sadzonek roślin! Przy czym na pełen efekt tych prac przyjdzie nam poczekać do przyszłej wiosny.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
!!!!
!!!!
1 rok temu

Ważne,że jest,czas teraz na jego “ubogacenie “.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

To dobra wiadomość. Cieszymy się.

H...da
H...da
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Ciesz się podszywacz w swoim imieniu.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  H...da

To że jeszcze stać cię na internet to dobra wiadomość.

H...da
H...da
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

O czym innym była mowa, podszywacz.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  H...da

O czym innym w rozumieniu twojego chorego łba.

H...da
H...da
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Nic nie ma chorego u mnie podszywacz, a jest przesuwanie tematu przez podszywacz w inne miejsce. Rozumiem, dla lepszego samopoczucia, dowartościowania siebie ale wartości niewiele.

Wesoły Romek
Wesoły Romek
1 rok temu

Z tego co widać na zdjęciu to jak na razie nędza z bidą, że hej.