Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rośnie przedszkole za 20 milionów

Fot: Paweł Sowa/UM

Tyle kosztować ma budowa nowego przedszkola w Hałcnowie. W miejscu, które jeszcze niedawno straszyło ruinami opuszczonego domu.

Prace ruszyły w lutym tego roku, a dzisiaj widać już pierwsze efekty – wykonanie fundamentów i prac murarskich parteru. Całość ma być gotowa w wakacje przyszłego roku. Wszystko to za cenę 21 milionów złotych. Z przedszkola będzie mogło korzystać 250 dzieci w dziesięciu oddziałach. Każdy z nich, to sala zabaw, a także magazyny sprzętu oraz leżaków i pościeli. Łazienki z natryskiem będą wspólne dla dwóch oddziałów. Na parterze – jak informuje ratusz – zaplanowano pomieszczenie portiera, dwie szatnie, ogólnodostępne łazienki, świetlicę z możliwością przeprowadzania zajęć ruchowych, salę imprez przedszkolnych, kuchnię z zapleczem, pralnię, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz dostępne z zewnątrz łazienki. Na piętrze znajdą się pomieszczenia administracyjne i socjalne pracowników przedszkola oraz kotłownia. Budynek będzie wyposażony m.in. w instalację fotowoltaiczną, energooszczędny system oświetlenia oraz system wentylacji z odzyskiem ciepła, a także w pełni przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich – od łazienek po windę. W ramach umowy wykonawca zagospodaruje również teren wokół przedszkola. Powstaną chodniki, ciągi jezdne i parkingi. Dzieci będą mogły korzystać z dwóch nowych placów zabaw z bezpieczną nawierzchnią z piasku, obsadzonych drzewami dającymi cień.

Na miejscu opuszczonej ruiny powstaje przedszkole/ Fot/ KJ

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek Hetero
Arek Hetero
1 rok temu

Halcnow to najpiękniejsza, najbardziej zielona, nie zagracona deweloperskimi blokowiskami dzielnica miasta.

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  Arek Hetero

Ale zarazem biala plama na mapie bielska bialej Infrastruktura sportowa dno mini plac zabaw dla dzieci sasiadujacy z cmentarzem

młodzi rodzice do roboty
młodzi rodzice do roboty
1 rok temu

Nie gigantomania?, a czym będzie ogrzewane przedszkole z kotłowni na piętrze (nie na parterze}?.

ja2
ja2
1 rok temu

Popieram. Lepiej aby powstało kilka mniejszych (rodzice będą mieli bliżej domu) niż jeden “Kołchoz”