Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rusza program „Karta Seniora”

Grafika UM B-B

Już od jutra przyjmowane będą w bielskim ratuszu wnioski o wydanie „Karty Seniora”. Mogą się o nią starać osoby, które ukończyły 65 rok życia i mieszkają w Bielsku-Białej. To jeden z elementów realizowanego przez gminę programu „Miejsce przyjazne dla seniorów”. Posiadacz  imiennej karty będzie mógł skorzystać z ulg, zwolnień i innych benefitów oferowanych przez partnerów programu. Na początek są to wyłącznie podmioty i jednostki organizacyjne podległe gminie.

Wypełniony i podpisany wniosek o wydanie karty można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim (biuro obsługi interesanta pl. Ratuszowym 6) lub wysłać listownie na adres Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Wydział Polityki Społecznej, pl. Ratuszowy 6, 43-300 Bielsko-Biała.

Wszystkie informacje na temat „KS” można znaleźć na stronie www.seniorzybielsko.pl. Tam też jest publikowana aktualna lista partnerów programu.

Na razie wiadomo tylko tyle, że zniżki oferować będzie między innymi Bielskie Centrum Kultury, gdzie posiadacz karty będzie mógł kupić bilety na imprezy organizowane przez tę instytucję z 50-procentową zniżką. Poza tym seniorzy za darmo będą mogli wejść na wystawy przygotowane przez Galerię Bielską BWA. Kupią też ze zniżką bilety na spektakle Teatru Polskiego oraz Teatru Lalek „Banialuka”. Taniej zapłacą również za bilety na imprezy organizowane przez Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej. Będą też mogli skorzystać z 20-procentowej zniżki na zajęcia kulturalne (z wyjątkami zajęć korekcyjnych) organizowane przez MDK. Posiadacze karty mniej zapłacą także za bilety na miejskie baseny. W przypadku pływalni Troclik za godzinę kąpieli (od poniedziałku do piątku,  od 6.00 do 9.00) zapłacą 5 złotych (plus 10 groszy za każdą rozpoczętą dodatkową minutę). Kąpielisko „Start” zaoferuje im bilet o 2 złote tańszy od ceny biletu ulgowego, a „Panorama” o złotówkę.

17
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
10 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
17 Komentarzy
OlamimiJadwigaPabloPablo Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mimi
Gość
mimi

A może Bielsko zainteresuje się droższymi badaniami specjalistycznymi na które seniorów nie stać . Fundusze unijne czekają. Płacimy w Bielsku kilkadziesiąt lat podatki. Może jakaś jednorazowa pomoc finansowa z powodu wydrenowanych emerytur?

Ola
Gość
Ola

No właśnie . Nie tylko kultura i rozrywka, Zdrowie najważniejsze.

kamyk
Gość
kamyk

A może tak na kartę seniora, raz w tygodniu, bochenek chleba w wybranych sklepach?

bielski
Gość
bielski

niech tylko zbieraja na trumne a nie zadne ulgi

Jola
Gość
Jola

Chamski komentarz.Suoer,że seniorzy będą mogli kupić bilety zniżkowe. Niech uczestniczą w kulturze. Zasłużyli na to.👍👍👍

Pablo
Gość
Pablo

pobieram 😍

Pablo
Gość
Pablo

jesteś d***l

Pablo
Gość
Pablo

sam trumnę sobie kup baranie

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Ty też będziesz stary my zasłużyliśmy na to

Katarzyna
Gość
Katarzyna

Wsxystkie te zniżki już obowiązują. Wiem, bo korzystam. Katowice mają większą ofertę.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

A i Karta Seniora ogólnopolska jest szersza a nie tylko lokalnie. No ale jest “na początek”.

Tomasz J
Gość
Tomasz J

Dobra inicjatywa, pomysł godny polecenia ale dlaczego można skorzystać z programu po ukończeniu 65 lat. Program powinien być już od 60 lat, przecież Panie idą na emeryturę w tym wieku.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Zapewne z oszczędności. Senior “urzędowo” liczy się od 60 roku życia niezależnie od płci. Może to jest “na razie” czyli na początek nie wiadomo jak długo trwające. Może dlatego, że delikwent nie musi być członkiem Klubu Seniora i dostęp mogą mieć wszyscy (?).

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Idea fajna tylko że lista miejsc, w których są ulgi jest krótka a potrzeby seniora do ulg – szersze.

Senior
Gość
Senior

Nareszcie się doczekaliśmy, ponieważ w innych regionach Polski od dawna Karta Seniora funkcjonuje……

Janina
Gość
Janina

Bardzo ciekawy projekt. Chętnie z niego skorzystam 😉. Napewno zachęci ludzi starszych, emerytów do wyjścia z domu 😉😉

kamyk
Gość
kamyk

Jasne, szczególnie tych, którzy ledwo chodzą.