Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: “Spisz” się w ratuszu

Fot. Marcin Płużek

W związku z trwającym od 1 kwietnia Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań każdy obywatel ma obowiązek poddać się procedurze „spisowej” i odpowiedzieć na pytanie, jakie zawiera formularz przygotowany przez Główny Urząd Statystyczny

Z uwagi na pandemię  należy to zrobić zdalnie samemu przez internet na stronie spis.gov.pl lub – forma uzupełniająca – przez telefon pod numerem infolinii: 22 279 99 99.
Dla tych, którzy nie mają dostępu do internetu lub nie radzą sobie z obsługą komputera Urząd Miejski w Bielsku-Białej uruchomił od dziś specjalne stanowisku „samospisowe”. Punkt dostępny jest w Biurze Obsługi Interesanta przy pl. Ratuszowym 6. Oddano tam do dyspozycji petentów nie tylko komputer z dostępem do internetu, lecz także oferowana jest im niezbędna pomoc tak, aby każdy mógł samodzielnie odpowiedzieć na pytania „cyfrowego rachmistrza”. Stanowisko jest w pełni przystosowane również dla osób niepełnosprawnych. Przy czym z uwagi na zagrożenie epidemiczne oraz mając na względzie komfort obsługi urzędnicy proszą o wcześniejszą rezerwację wizyt pod numerem telefonu 33 470 12 10.
Przypominamy, że spisać należy się najpóźniej do 30 września a udział w spisie jest – przypominamy – obowiązkowy.

KB_ceny