Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Strefa wątpliwości. Jak interpretować znak drogowy?

Zdaniem naszego czytelnika, pana Sebastiana, przedstawiony na zdjęciu znak drogowy z opisem wprowadza kierowców w błąd. W MZD przekonują jednak, że wszystko jest w tej kwestii czytelne i zrozumiałe.

Pan Sebastian zaparkował busa na placu Smolki, na miejscu przeznaczonym do parkowania, parę minut po godzinie 16 i nie dokonał opłaty parkingowej. Gdy wrócił, za wycieraczką samochodu miał wetknięte wezwanie do opłaty karnej.

– Uważam, że niesłusznie, bo opis pod znakiem wprowadza w błąd sugerując, że po godzinie 16 nie trzeba już płacić – twierdzi bielszczanin. – Poza tym na jakiej podstawie wyklucza się w tym miejscu parkowanie samochodów osobowych w określonych godzinach? To parking przy drodze publicznej i obowiązują przy niej określone znaki drogowe. A czy jest taki znak, który zakazuje na parkingu pozostawianie samochodów osobowych? Jeśli jest oznaczenie parkingu, to każdy może się tam zatrzymać. Poza wszystkim skąd przyjezdny ma wiedzieć, że strefa płatnego parkowania obowiązuje do godziny 17? Nie da się czytać wszystkich znaków szukając jednocześnie miejsca na zatrzymanie się. Zamiast tego, co jest tam napisane powinna być informacja, że dla wszystkich opłata obowiązuje od godziny 8 do 17. W dni powszednie. Bo w weekend ludzie często nie wiedzą, czy mają płacić, czy nie, czy parkomat może się zepsuł, bo nie da się wnieść opłaty.

W MZD nie widzą problemu tłumacząc, że ów znak jest prawidłowy i oznacza, że parking jest w płatnej strefie, a podpis pod znakiem dotyczy nie płatności, a tego kto, w jakich godzinach, może parkować tam swój pojazd.

– Wystarczy czytać znaki ze zrozumieniem – radzą urzędnicy.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Igor
Igor
1 rok temu

Całe bielsko. Patrzą jak zedrzeć z mieszkańca kasę. Ja kiedyś pytałem kto zwraca za niewykorzystany opłacony czas (w moim przypadku 1,godz 15 min) to usłyszałem że zwrotów nie ma. Zaznaczam że byłem u lekarza i nie wykorzystałem opłaty.

Robo
Robo
1 rok temu

Ma być to napisane czytelnie do której godziny płatny koniec dyskusji

koniec dyskusji
koniec dyskusji
1 rok temu
Reply to  Robo

Jest na znaku “Płatny”, czytelnie.

Kibic
Kibic
1 rok temu

To co w Bielsku robią z płatnymi postojami dla przyjezdnych czy mieszkańcow to absurd dramat i czysty bandytyzm. A kary wyssane z palca.! Dlaczego darmowych nie ma postojów dla krwiodawców? Pytam sie dla strażaków OSP PSP jeszcze na to nie wpadły MATOŁY?!

będzie
będzie
1 rok temu
Reply to  Kibic

jak będziesz strażakiem w ciąży oddającym krew – będziesz miał darmowo, trudno bo trudno ale darmo.

Adrian Keys
Adrian Keys
1 rok temu

Ja przyjezdny wedle tej tablicy po godz 26 nic bym nie zapłacił. I taki ch… jak bym wam miał płacić jakąś karę. Ćiule detektywa robią z kierowców. Piszę do 16 płatne po 16 to naciągactwo i nosi znamiona oszustwa. Zmienić to bo przyjadę z brechą i łomwm i wam pousuwam ja te tablice Jprd łamigłówki odstawiają

Dariusz
Dariusz
1 rok temu

Dla mnie to idiotyczne co jest napisane pod znakiem .Powinno być czytelne .Tak bym napisał ja Dariusz Michalik. PARKING PŁATNY OD10-16 NIE DOTYCZY ZAOPATRZENIA DO 30MINUT. Kierowca niema czasu aby zastanawiać się jak to zrozumieć a mandat należy anulować i zmienić opis pod znakiem.

Bielszczanka
Bielszczanka
1 rok temu

W Bielsku strefy do możliwego zaparkowania są albo oznaczone takimi informacjami albo dużymi tablicami powieszonymi daleko od miejsca wymagającymi kilku minut na przeczytanie. Na osłodę po kilku minutach parkowania jakas obsluga zostawia wezwanie na 200 zl

Nikodem
Nikodem
1 rok temu

Mzd niech w końcu rozwiąże problem korkowania się ul czerwonej na dojeździe do świateł przy stacji paliw na skarpie, przy wciąż wadliwie działającej sygnalizacji świetlnej. Chyba żaden z tych urzędników Mzd tam nie jeździ, lub po prostu przerasta ich ten problem.

Maro
Maro
1 rok temu

Wystarczy rozumieć co się pisze Państwo Urzędnicy!

Kazik
Kazik
1 rok temu

A to nie ci sami ludzie z MZD wprowadzili debilny pas do skrętu w lewo z ul.zywieckiej w ul.gorska,a a to rozwiązanie zamiast ułatwiać , bardziej je utrudniało,co następstwem miał być wyrok sądowy który nakazał im powrót do poprzedniej wersji tego skrzyżowania,więc to pokazuje jacy tam nie kompetentni ludzie pracują,że przepisy,czy też absurdalne rozwiązania drogowe,a przy okazji wspomne,że drogi i skrzyżowania które są przez nich modernizowane są coraz węższe,zamiast robić szersze i przy okazji wydzielić dodatkowy pas dla rowerzystów wprowadzane przez nich,zrozumiałe są dla nich i tylko dla nich,po prostu dramat.

Bezradny
Bezradny
1 rok temu

Dla mnie to poza tym znakiem jest to bez sensu że zaopatrzenie może wjechać z towarem w tych a nie innych godzinach i jeżeli w danym sklepie zabrakło towaru to co ma to na taczkach dowieść a właściciele płacą podatki czynsze?????????

dziura w całym?
dziura w całym?
1 rok temu
Reply to  Bezradny

a może trzeba inaczej rozumieć: koncentracja jest w tym czasie, nie ukarają auta dowożącego towar po godz. 16.

Ula
Ula
1 rok temu

Przecież jest jasno napisane że ZA I PRZED ,pięciolatek by zrozumiał .

Województwo Beskidzkie
Województwo Beskidzkie
1 rok temu

O i Pan Sebastian ma problem.. Pierwszorzędna wiadomośc w Beskidach xd

Ada
Ada
1 rok temu

Państwo z mzd bardzo często nie umieją słuchać że zrozumieniem… O grzeczności nie wspomnę.

Olo
Olo
1 rok temu

Czego tu gosc nie rozumie przecież wszystko jasno napisane. Przecież bielszczanie są tacy inteligentni.

Paeł
Paeł
1 rok temu

Panie Sebastianie proponuje przypomnieć sobie znaczenie znaku D-44

jest dobrze na znakach
jest dobrze na znakach
1 rok temu

Nie rozumiem dlaczego pan Sebastian ma problem. Jest znak gdzie jest napisane, że parking jest płatny, nie ma na nim żadnych godzin. Opis poniżej nie mówi o płatności lecz wskazuje na wyłączność parkowania samochodów zaopatrzeniowych w godz. 10 – 16 czyli gdyby pan Sebastian zaparkował przed 16, też dostałby mandat. Znak trzeba czytać łącznie z tabliczką pod nim.

Marta
Marta
1 rok temu

Dostał mandat i próbuje jakoś z tego wybrnąć.
Oczywiste jest, że tabliczka pod spodem to zupełnie inna informacja.

o to to
o to to
1 rok temu
Reply to  Marta

z ust mi wyjęłaś bezwiednie.

Primavera
Primavera
1 rok temu

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Pan Sebastian nigdzie nie przeczytał informacji o tym, że parking jest płatny do 17
..!!! Co ma z tym wspólnego Twoja nie dolna próba obrony mld?

Primavera
Primavera
1 rok temu
Reply to  Primavera

Nieudolna… Miało byc

prawidłowo jest na znakach
prawidłowo jest na znakach
1 rok temu
Reply to  Primavera

plątasz się, nie ma na znaku godz. 17, ja też o 17 nie pisałem, co to jest mld. Nie pouczaj mnie o czytaniu ze zrozumieniem skoro sam się plątasz.