Wydarzenia Bielsko-Biała

Wielkie sprzątanie szlaków Klimczoka

W sobotę, 23 kwietnia, odbyła się inauguracja tegorocznej edycji corocznej akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT”. Śmieci zbierano w rejonie Klimczoka. W akcji, organizowanej przez bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, wzięły udział 232 osoby, w tym 174 dzieci i młodzieży.

Poszczególne grupy docierały na Klimczok różnymi szlakami. – Przy schronisku na uczestników czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz wspólne spotkania, rozmowy i mnóstwo śmiechu – opowiada prezes bielskiego PTT Szymon Baron. – Jak co roku, niezwykle gościnnie przywitali nas gospodarze schroniska. Okazało się, że przynieśliśmy łącznie około 2000 litrów śmieci, w tym takie „rarytasy” jak wyciągnięte z różnych części lasu: akumulator, opona, rama od dziecięcego wózka i połamana łopata do śniegu. Kreatywni koledzy z Kęt głośno zastanawiali się, czy nie zdołają poskładać z tego jakiegoś pojazdu… Śmieci zostały ekspresowo odebrane przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Szczyrku.

W sprzątaniu wzięły udział następujące grupy: członkowie Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej, dwa bielskie Szkolne Koła PTT „Pionowy Świat” im. Piotra Morawskiego przy V LO oraz im. Wandy Rutkiewicz przy VIII LO, przewodnicy z Oddziału PTT w Chrzanowie, młodzi turyści z SKK PTT przy SP nr 3 w Chrzanowie, „Luszaki” przy SP w Luszowicach oraz I LO w Chrzanowie, grupa młodzieży z SP nr 8 w Trzebini, SP w Babicach oraz SP w Jankowicach, grupa SKK PTT przy SP nr 8 w Chrzanowie, SK PTT „Halniaki” z SP nr 2 w Kozach oraz podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z placówek w Kętach i Żywcu.

Patronat medialny nad akcją sprawują portal informacyjny beskidzka24.pl i „Kronika Beskidzka”. Sprzątanie wspierają także niezawodni sponsorzy: Grupa Kęty S.A. oraz Polskie Mięso i Wędliny Łukosz sp. z o.o.

Kolejne odsłony akcji odbędą się 21 maja w rejonie Babiej Góry i 11 czerwca na szlakach prowadzących na Hrobaczą Łąkę.

Fot. organizatorzy

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
1 rok temu

Te miejsca co rok są sprzątane przez ogromną ilość ludzi. W tym roku koło 300. I znów znaleziono 2000 litrów śmieci. Jak będą wyglądać lasy gdy wolontariuszy braknie.

Beskid 4x4 off road team
Beskid 4x4 off road team
1 rok temu
Reply to  Edek

Na pewno wszystkie śmieci wywiezli na motorach i qadach:))))) to oni są winni:))))

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Myślę że 21 maja dołączę do acji sprzątania pod Babią Górą, oby było nas jak najwięcej.

jak zwykle bez zrozumienia i komunał
jak zwykle bez zrozumienia i komunał
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Nie ma co myśleć, podszywacz, nadajesz się tylko do filharmonii, tam myślenia nie trzeba. Ci są aktywistami co nie obiecują a robią. Odbyło się sprzątanie 23 kwietnia, mogłeś być, a zapomniałeś, że możesz być na sprzątaniu też 11 czerwca – bez publicznych zapowiedzi. No fajne “oby nas było jak najwięcej”, złapałeś mnie za serce.

w odniesieniu
w odniesieniu
1 rok temu

Jest inaczej w regionie niż napisał red. Szpila, iż jest tylko jedno sprzątanie z kajaków.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Piękna incjatywa. Z serca popieram.

niekompletne
niekompletne
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Z ilu serc, podszywacz, nie zamieściłeś “buziek”.