Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: uroczystości pogrzebowe Marii Koterbskiej – ZDJĘCIA

Fot: KGO

W kościele pw. Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej trwały dzisiaj uroczystości pogrzebowe słynnej bielszczanki Marii Koterbskiej.

Pogrzeb miał charakter państwowy. Zmarłej w ostatniej drodze towarzyszyła rodzina, przyjaciele, oficjalne delegacje państwowe i samorządowe. Maria Koterbska spoczęła u boku swojego męża, Jana Frankla, na cmentarzu przy ulicy Grunwaldzkiej. Piosenkarka zmarła 18 stycznia, w wieku 96 lat.

– Pani Maria na zawsze pozostanie w naszych myślach i sercach. Pozostanie z nami także jej bogata twórczość. Twórczość, nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości łącząca pokolenia. Bo nasi rodzice i dziadkowie na piosenkach pani Marii się wychowali, a my i nasze dzieci chętnie po jej utwory sięgamy. Śmierć pani Marii Koterbskiej jest dla nas wszystkich niepowetowaną stratą – podkreślał w trakcie ceremonii pogrzebowej Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

– Maria Koterbska jest inspiracją, aby nie stawiać na bylejakość, na przeciętność – mówił ksiądz na kazaniu i odniósł to także do osób, które spotykała na co dzień. – To jest niesamowite, że osoba tak popularna potrafiła skracać dystans.

Urna z prochami Marii Koterbskiej została złożona w grobie męża. Młodzi artyści związani z Bielską Piwnicą Artystyczną im. Marii Koterbskiej zaśpiewali na pożegnanie wielkiej artystki utwór “Parasolki”.

                 

W ceremonii pogrzebowej wzięli udział: Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, Adam Ruśniak, jego zastępca, Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, sekretarz stanu, który odczytał list Piotra Glińskiego, Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przedstawiciel prezydenta Wrocławia, Ewa Leśniak oraz wiceprezes Związku Artystów Scen Polskich.

 

Zdjęcia: KGO

 

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław
Wiesław
2 miesięcy temu

Kochamy Panią . Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ta reprezentacja od strony charakteru państwowego pogrzebu skromniutka.

Gość
Gość
2 miesięcy temu

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ano dodane zostało, że charakter państwowy niż tylko życzenia prezydenta B-B wcześniej. Prawidłowo. Dziwnie to się pisze, jeden redaktor zaczyna a drugi poprawia, kombinacja alpejska.