Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Tu sadzą, tam wycinają

Fot. Marcin Płużek

Na modernizowanym od roku placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej pojawiły się drzewa. Przywieziono je z Holandii (z jednej z tamtejszych szkółek) po czym od razu posadzono. To 20 klonów Freemana odmiany Autumn Blaze.

Drzewa są już duże. Stąd też w chwili oddania placu do użytku mieszkańcy będą mogli od razu (pod warunkiem, że drzewa się przyjmą) cieszyć się ich okazałym widokiem. Posadzone w piątek klony nie urosną już wiele, bo maksymalnie osiągną wysokość jakichś 15 metrów.

Gdy na placu Wojska Polskiego sadzone są dorodne drzewa wciąż nie wiadomo, co zastąpi wyciętego miesiąc temu świerka na placu Chrobrego. Było to jedyne tak okazałe drzewo na popularnym „pigalaku” – niestety uschło. Najpewniej przez to, że rosło na bardzo trudnym dla drzew stanowisku. Pod płytą placu jest mnóstwo „starego” betonu, kamieni a także biegną tamtędy pod ziemią „setki” przeróżnych instalacji. Dlatego też specjaliści wciąż się zastanawiają, jaki gatunek drzewa czy krzewu byłby w stanie przetrwać w takim środowisku

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 rok temu

A nie można było kupić drzew w Polsce,w naszym rejonie jest mnóstwo producentów drzew i wszelakiej zieleni,na pewno byłoby taniej i pieniądze zostałyby w kraju

B.B
B.B
1 rok temu
Reply to  Ela

Przecież kto bogatemu zabroni

myślenie podąża innym drogami
myślenie podąża innym drogami
1 rok temu
Reply to  Ela

Nie można, bo jak nie przyjmą się drzewa – będzie wytłumaczenie dla urzędników, że staraliśmy się o jak najlepsze, z Holandii. Obawiam się, że w Polsce ciężko byłoby kupić taki klon (20 szt.) blisko 15 m wysokości. A kto kupował sadzonki drzew – wie, że im wyższe tym droższe. Podobno miasto odczuwa braki w kasie.

drzewa 15 m mają się przyjąć?
drzewa 15 m mają się przyjąć?
1 rok temu

Tylko nie przesadzić! A to pod klonami nie ma mnóstwa starego betonu, kamieni, “setki” przeróżnych kabli? – kosodrzewina w miejsce świerka.