Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: W hołdzie bohaterom

Fot. Marcin Płużek

Dziś o 12.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Krasickiego w Bielsku-Białej miała miejsce uroczystość złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na grobach bohaterów. W zbiorowej mogile spoczywa tam 36 żołnierzy (w większości nieznanych), którzy zginęli za ojczyznę na frontach I i II wojny światowej.

Hołd poległym oddali przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych oraz parlamentarzyści. Obecny był między innymi wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs oraz poseł Przemysław Drabek. Obecni uczcili pamięć poległych minutą ciszy. Na zakończenie – krótkiej, lecz podniosłej – uroczystości wicewojewoda podziękował wszystkim za przybycie, a prezydentowi miasta za opiekę na tym ważnym miejscem na mapie Bielska-Białej.

Pobyt delegacji władz województwa śląskiego na bielskim cmentarzu był jednym z etapów dzisiejszej „trasy pamięci”. W jej trakcie zostaną złożone kwiaty oraz zapalone znicze również  na grobach wojennych na cmentarzu w Mazańcowicach, Górkach Wielskich oraz w Cieszynie.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Widać że najważniejsi są ci na zdjęciach robią jaja na grobach ale to jest pis i niby władza z BB

Roman
Roman
1 rok temu
Reply to  Marek

To prawda jak się coś robi z serca i szacunku dla zmarłych to zdjęcie jedno z dalszej odległości a nie show TRAGEDIA naszej niby władzy na czele z łysym z Katowic.