Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: W MZK akcja „Maska 2020”

Fot: Kuba Jarosz

Na głównych przystankach oraz w autobusach pracownicy MZK, urzędnicy i strażnicy miejscy będą przypominali o obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach komunikacji publicznej.

Akcję zaplanowano na najbliższy poniedziałek, więc jeśli ktoś rzucił już maseczkę w ciemny kąt, a zmuszony jest podróżować po mieście autobusami MZK lepiej niech ją zawczasu odnajdzie, wypierze i przygotuje do użycia.

3 sierpnia w godzinach przedpołudniowych dwa trzyosobowe zespoły – złożone z pracowników Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego, bielskiej Straży Miejskiej oraz MZK – na głównych przystankach autobusowych w mieście oraz w środkach komunikacji zbiorowej będą przypominały o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz wręczały stosowne ulotki informacyjne i maseczki osobom ich nieposiadającym. Akcję Maska 2020 organizuje Wydział Komunikacji UM w partnerstwie z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego UM oraz Strażą Miejską i Miejskim Zakładem Komunikacyjnym. Jej celem nie jest nakładanie mandatów, ale informowanie o obowiązujących zasadach zachowania w miejscach publicznych związanych z zapobieganiem rozszerzania się pandemii.

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
3 lat temu

Z tej okazji na trasy powróciły stare Ikarusy. Jak fajnie!

radek
radek
3 lat temu

to ja wolę wydać nieco więcej i przejechać się w komfortowych warunkach wypożyczonym pankiem, nie akceptuje i nie zamierzam akceptować maseczek a tak poza tym to komunikacja miejska u nas w mieście bardzo męcząca…serio polecam każdemu takie zmiany jak może sobie pozwolić i ma prawko

Robienie czegoś na pokaz,
Robienie czegoś na pokaz,
3 lat temu

to jest nie logiczne. Mówienie o wykorzystaniu jakiś skrawków ubrania np. stójek, kołnierzyków do zasłaniania nosa i ust jest tak śmieszne, że aż głupie i równie nielogiczne. Jeżeli występują obowiązkowe zalecenia zakrywania ust i nosa np. w autobusach, to nie po to, by robić z tego karykaturę i pozory stosowania tylko po to aby stworzyć wizualizację wobec innych.

bielsko
bielsko
3 lat temu

Przejazd autobusem nie jest konstytucyjnie chronionym prawem obywatela – samo MZK ma prawo odmówić przewożenia kogokolwiek kto nie spełnia warunków zapisanych w “umowie”. Takim warunkiem jest na przykład ważny bilet. To raczej u nikogo chyba nie wzbudza wątpliwości. Ten warunek o maskach jest non stop powtarzany przez automat z głośników w autobusie. W przypadku gdy ktoś ignoruje ten komunikat to albo nie jest zdolny do usłyszenia ( ale są też informacje graficzne na szybach ) albo nie zdolny do zrozumienia – albo po prostu ma gdzieś “umowę” na przewóz – więc w tym przypadku powinien być jak najbardziej pozbawiony prawa… Czytaj więcej »

złośliwy
złośliwy
3 lat temu

W mzk akcja pt. KUP SE AUTO 😀

Chop z wonsem
Chop z wonsem
3 lat temu

Może akcja pt. Wywietrzony autobus bo czasem nie da się oddychać… A pseudo straż miejska i urzędasy zajęli by się czymś pożyteczniejszym ps. Jak ktoś dał się zastraszyć to niech sobie nosi maseczki i drży z powodu pseudo pandemi

Lukasz
Lukasz
3 lat temu
Reply to  Chop z wonsem

Ale ty dupniety jesteś chopie.

gość
gość
3 lat temu

Będą wręczać ulotki i maseczki ?? Powinni wlepiać mandaty. Najczęściej dorosła młodzież jeżdzi autobusami bez maseczek. Głośno rozmawiają, śmieją się i sieją….

No tak, zamiast
No tak, zamiast
3 lat temu

umieścić maseczkomaty na przystankach, lub/ewntualnie w autobusach, organizuje się jakieś spektakularne i drogie akcje sensu mamy cię, ale nie ukarzemy tylko uświadomimy. A może warto by było, uposażyć kierowców w podejmowanie decyzji. Byłem świadkiem, kiedy młody człowiek wszedl do autobusu bez maseczki i była krótka piłka ze strony kierowcy. Maseczka gdzie? Albo maseczka, albo wysiadasz. Ów człek zrozumiał i wysiadł. Da się, da się. Mam w pamięci pewne zdarzenie z początku lat 90 XX wieku z miejskiego niemieckiego autobusu. Do autobusu wparowała grupka pijanych osób. Byli bardzo głośni i zachowywali się jak ogłupiałe pawiany. Kierowca autobusu poprzez nagłośnienie wpierw próbował… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Słuszna akcja ale niewiele da jeśli będzie tylko jednorazowo.