Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Wakacyjne korekty w kursowaniu autobusów

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przygotował na okres wakacji zmiany w kursowaniu miejskich autobusów. Jednych ucieszą innych nie. Dobrą informacją jest bowiem ta, mówiąca o tym, że uruchomione zostaną dodatkowe kursy do turystycznych zakątków miasta jak Cygański Las, podnóży Szyndzielni czy Dolina Wapienicy.

Na co konkretnie pasażerowie powinni być przygotowani?

Od 1 lipca do 31 sierpnia wprowadzone zostają w dni robocze zmiany w rozkładach jazdy linii nr 1, 8, 16, 20, 23 i 24 – informują urzędnicy. Nowe rozkłady jazdy linii na tych liniach zostaną niebawem zamieszczone na stronie internetowej  tutaj w zakładce „Rozkład jazdy do wydruku”.

Poza tym w rozkładzie jazdy 24. wprowadzone zostaną w dni robocze korekty w godzinach odjazdów: z przystanku Mikuszowice Błonia ATH z 22.10 na 22.15 oraz z przystanku Wapienica Strażacka z 22.45 na 22.50.

Jednocześnie urzędnicy przypominają o obowiązujących w dni robocze w okresie wakacyjnym ograniczeniach w kursowaniu autobusów na liniach nr 6, 27, 31, 32, 35L, 56, 57 oraz zawieszeniu kursowania linii D (informacje te są uwidocznione cały czas na przystankowych rozkładach jazdy).

Natomiast od 3 lipca do 29 sierpnia wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy obowiązujące w soboty, niedziele i święta na liniach nr 1, 8 i 16, Czyli na liniach dowożących pasażerów do Cygańskiego Lasu, pod Szyndzielnię i do Doliny Wapienicy. Przy czym więcej kursów szesnastki będzie na skróconej trasie przejazdu pomiędzy przystankami Wapienica Centrum a Wapienica Zapora. Będą one skoordynowane z kursami na liniach 7, 10 i 20 co zapewni pasażerom chcącym dotrzeć do Doliny Wapienicy łatwą i szybką przesiadkę. Skorzystają na tym również zmotoryzowani turyści udający się w góry, którzy zaparkują auta w rejonie centrum Wapienicy.

Sarni_karta
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments