Bielsko-Biała Sport

Bielsko-Biała: Weekend z Enduro Trails

Fot: ET

Już w najbliższy weekend kolarze górscy będą się ścigać w zawodach Enduro Trails w Bielsku-Białej i w Szczyrku.

Tegoroczna edycja, jak zapewniają organizatorzy, będzie piękną wycieczką zaczynającą się w Szczyrku i prowadzącą malowniczymi szlakami aż do Bielska-Białej. W dyscyplinie enduro zawodnicy ścigają się jedynie na wyznaczonych, zamkniętych odcinkach specjalnych, prowadzących w dół, zaś na odcinkach dojazdowych wspinają się do góry podziwiając widoki, bo czas nie jest wtedy mierzony. Tegoroczne odcinki specjalne będą bardzo wymagające technicznie i kondycyjnie.

Poprowadzone są czerwonymi i czarnymi trasami w kompleksie Enduro Trails w Szczyrku i Bielsku, przejechanie „na czas” najdłuższego z nich zajmie najszybszym około 15 minut, a ukończenie całych zawodów około pięciu godzin. W Szczyrku będzie można jeden raz wyjechać Gondolą (karnet zawodnicy otrzymują w pakiecie startowym), ale na całej trasie zawodów ponad 1100m przewyższenia trzeba będzie i tak pokonać o własnych siłach. Każdy startujący otrzyma od organizatora m.in. piękny jersey rowerowy upamiętniający to wydarzenie!

Ps. Jeśli ktoś jeszcze chce dopisać się do listy startowej, to jest na to ostatni moment, miejsc zostało niewiele (limit to250) a zapisy zostają zamknięte dziś, tj. w czwartek 26 sierpnia o północy.

Zapisy: https://www.pomiaryczasu.pl/registration/enduro_trails_ews_gold_qualifier/

 

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments