Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Węgiel się skończył – sprzedaż wstrzymana

Fot. pixabay

Jak poinformował Urząd Miejskie w Bielsku-Białej tamtejszy samorząd zakończył dystrybucję węgla w ramach przyjętej przez rządzących tak zwanej „ustawy węglowej”. Sprzedaż  została wstrzymana choć nie udało się zrealizować wszystkich wniosków o preferencyjny zakup węgla, jakie złożyli do Ratusza uprawnieni do tego mieszkańcy miasta.

Powodem decyzji jest wyczerpanie się zapasów węgla, którymi dysponował bielski samorząd. Po porostu nie ma już czego sprzedawać. Stąd też – poinformowali urzędnicy – niezrealizowane wnioski pozostaną bez rozpatrzenia.
Jednocześnie wyjaśnili, iż władze miasta podjęły próbę zwiększenia zapasów, ale oferta Polskiej Grupy Górniczej (z 13 marca) nie pozwalała na zakup węgla tego samego asortymentu co wcześniej. Poza tym oferowany węgiel nie pochodziłby też z tego samego, co wcześniej źródła a oferowana przez PGG ilość i tak nie była wystarczająca, aby zrealizowanie wszystkie zaległe zamówienia.
Od początku funkcjonowania tego programu dokładaliśmy wszelkich starań, aby dostarczany bielszczanom węgiel był jak najwyższej jakości. Aktualna oferta PPG nie pozwoliłaby nam na utrzymanie dotychczasowych standardów w tym zakresie.
W związku z faktem, że nie jesteśmy w stanie zagwarantować mieszkańcom miasta surowca o takiej jakości jak dotąd w poczuciu głębokiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo i komfort bielszczan, a także w trosce o finanse miasta sprzedaż węgla przez bielski samorząd nie będzie kontynuowana – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
11 miesięcy temu

A ludzie zostali na lodzie

nie ma lodu
nie ma lodu
11 miesięcy temu
Reply to  Ela

Czego nie rozumiesz? – jak w socjaliźmie, skończył się towar, następna dostawa nie wiadomo kiedy.

Kris
Kris
11 miesięcy temu

To grupa miejskich nieudaczników ale o spalarnię w Wapienicy będą się bić do upadłego. Tu są konfitury….

ni ma i nie będzie
ni ma i nie będzie
11 miesięcy temu

Nie jest potrzebne poczcie głębokiej odpowiedzialności, wystarczy jak jest odpowiedzialność. Na szczęście dla UM zima się kończy więc wystarczy taki komunikat.