Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Z myślą o petentach

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

W najbliższy poniedziałek (11 kwietnia) oddana zostanie do użytku zmodernizowana sala obsługi w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Jak tłumaczą miejscy urzędnicy – pomieszczenie została kompleksowo przebudowie dzięki czemu znacznie podniesie się komfort obsługi mieszkańców w tym dostępności urzędu dla petentów niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że to właśnie w tym wydziale załatwia się sprawy związane chociażby z wydawaniem dowodów osobistych, z zakresu ewidencji ludności (zameldowania, wymeldowania) a także związane z dokonywaniem wpisów i zmian w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jednym słowem jest to jeden z najczęściej odwiedzanych przez bielszczan wydziałów w ratuszu.
To dla nich przygotowano teraz dziewięć nowo zaaranżowanych stanowisk obsługi, ulokowanych na otwartej przestrzeni na pierwszym piętrze budynku przy placu Ratuszowym 6. Urządzono tam też kącik dla dzieci interesantów oraz klimatyzowaną poczekalnię. Zmodernizowano też „system kolejkowy” montując między innymi dodatkowe monitory informujące oczekujących w kolejce na załatwienie sprawy o aktualnej sytuacji.
Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami oraz starszych na podłodze ułożono specjalną antypoślizgową posadzkę, poszerzono też drzwi oraz zlikwidowano wszystkie progi, co ułatwi poruszanie się osobom na wózkach. Na sali obsługi zainstalowano również specjalną pętla ułatwiającą komunikowanie się petentom niedosłyszącym oraz urządzenie lektorskie z syntezatorem mowy, służące do odczytywanie tekstów drukowanych (na przykład formularzy), bardzo pomocne dla osób niedowidzących.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
najważniejsze aby nie było ogonków
najważniejsze aby nie było ogonków
1 rok temu

Może bez myśli o osobach trzeba montować w takim miejscu posadzkę antypoślizgową jeśli wykonuje się nowe? Na czasie nie byłoby ułatwienie (może tłumacz) dla uchodźców z Ukrainy?