Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zbadaj swoje kości. Akcja potrwa do 12.30

Fot. Marcin Płużek

Dziś od 8.00 na terenie giełdy towarowej w Wapienicy (Bielsko-Biała) seniorzy mogą wykonać bezpłatnie podstawowe badania medyczne, a także – co istotne – sprawdzić stan swoich kości. Akcja potrawa jeszcze do 12.30. Zainteresowanie jest ogromne. Przed specjalnym namiotem, w którym przeprowadzane są badania ustawiła się spora kolejka.

Z nadarzającej się okazji mogą skorzystać kobiety po 60. roku życia oraz mężczyźni po 70. Akcję prowadzi Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej na zaproszenie Beskidzkiego Hurtu Towarowego w ramach działań promujących zdrowie w tym zwłaszcza profilaktykę złamań kości.

Takie bezpłatne badania, w celu szybkiego wykrycia osteoporozy, prowadzone są w Bielsku-Białej już od ponad roku. Do tej pory przebadano pod tym kątem ponad 1000 osób. To pierwszy krok w leczeniu tej groźnej – zwłaszcza dla osób starszych – przypadłości. Osoby, u których wykryte zostają na tym wstępnym etapie jakieś nieprawidłowości, kierowane są na specjalistyczne badania (densytometrię) oraz konsultacje lekarskie do BCO-SM. W namiocie można zbadać sobie także ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Medycy zachęcają również do szczepień przeciwko Cowid oraz do badań mammograficznych. Kobiety w wieku od 50 do 69 lat mogą je wykonać bezpłatnie w BCO-SM.

W ramach dzisiejszej akcji każdy może poćwiczyć – od okiem fachowej kadry – udzielanie pierwszej pomocy, a także wysłuchć porad dietetyka na temat zdrowego odżywiania. A propos, zdrowego odżywiania. Akcje odbywa się na terenie giełdy, gdzie handluje się między innymi owcami. Szefostwo spółki BHT zadbało więc o to, aby każdy kto przyjdzie zbadać swoje zdrowie otrzymał świeże owoce.

To kolejny taki event organizowany na terenie naszej giełdy. Zorganizowaliśmy go wspólnie ze szpitalem w właśnie w niedzielę, bo sporo osób nas wtedy odwiedza. Przy okazji ronienia zakupów mogą sprawdzić także swoje zdrowie. Myślę jednak, że wiele osób pojawiło się tu dzisiaj tylko w tym celu – przyznał Marcin Szarek prezes zarządu BHT.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Dobra wiadomość. Cieszymy się.

po co?
po co?
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Podszywacz, Ty przecież nie masz kręgosłupa, a głowa zbadana już została przez panią orzecznik – renta na głowę.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  po co?

Trollu po co mącisz?? To są te twoje wartościowe komentarze? Czy już wóda całkowicie zrobiła spustoszenie w resztach twojego mózgu?

o co chodzi
o co chodzi
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

To są komentarze w kierunku spełnienia obietnicy, że będę Cię podszywacz ścigał za głupotę. Ile razy mam przypominać o co chodzi?

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  o co chodzi

Jak na razie to ja ciebie scigam za bzdury co piszesz.

prymitywizm
prymitywizm
1 rok temu
Reply to  Iza

Tak podszywacz, ziemia jest okrągła i ten kto ściga zarazem ucieka. Ścigasz z maczugą.