Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zbiórka darów dla Ukrainy w innym miejscu

Fot: UM BB

Punkt zbiórki darów dla Ukraińców na miejskim stadionie przy ul. Żywieckiej działać będzie tylko do dzisiaj. Od poniedziałku, 14 marca, miasto uruchomi taki punkt w budynku dawnego Tesco przy ul. Warszawskiej.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej przejmuje od poniedziałku dawny pawilon Tesco – informują służby prasowe ratusza. Znajdzie się tam punkt zaopatrzenia dla uciekinierów z objętej wojną Ukrainy. Gromadzona będzie tam odzież, żywność, środki higieny i czystości oraz inne potrzebne przedmioty. Punkt zbierania darów przy ul. Warszawskiej będzie czynny – na razie tylko dla dostarczających pomoc – od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. Jednocześnie UM zwraca się z prośbą o przywożenie do dawnego Tesco potrzebnych do wyposażenia tego punktu sprzętów, takich jak regały, wieszaki na ubrania, wieszaki na ubrania w formie drążka metalowego, krzesła, stoły i pojemniki do segregacji ubrań.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 rok temu

Całkowicie idzie wszystko na hura jak widzę te hołdy ubrań leżących na ziemi to serce pęka wg mnie to jest poniżenie tych ludzi z Ukrainy i zmarnowanie milionów ,czytając wpis Aleksandra to jest część prawdy oni wędruję to nie cygany co mieli swoje wozy noszą wszystko w swoich reklamówkach 50 zł daje im więcej niż 2-3 torby niepotrzebnych ubrań.

Alexander
Alexander
1 rok temu

Podzielę się z mojego spotkania z Rodziną z Ukrainy Babcia córka i jej troje dzieci 4,7,11 lat rozmowa trwała prawie 2 godziny są zaskoczeni tym co Polacy do nich robią mówią cudowny kraj i ludzie,tak delikatnie z nich wyciągałem co im potrzeba wyszło z tego mają dość ubrań to co potrzeba do jedzenia ale są załamani mówi wyszłam na miasto sklepy pełne dzieci patrzą i my na to jak za szybą bez grosza czułem to załamanie podarowałem 100 zł i dałem im po długiej namowie aby zabrały uśmiech w oczach i powiedziała mogę się poczuć jak na Ukrainie i coś… Czytaj więcej »