Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zbiórka na rzecz uchodźców wojennych w powiecie bielskim

Ukraina wiec
Fot: Kuba Jarosz

W najbliższy piątek i sobotę (18-19.03) bielskie starostwo  organizuje zbiórkę potrzebnych artykułów i rzeczy dla uciekinierów wojennych, którzy znaleźli schronienie w ośrodkach i domach prywatnych powiatu bielskiego.

Jak informuje starostwo, już ponad 290 osób, głównie kobiet i dzieci znalazło schronienie w ośrodkach należących do powiatu bielskiego, do tego grubo ponad 1000 osób w prywatnych domach (dane szacunkowe).

– Potrzebujących wciąż przybywa, uruchamiamy dla nich na bieżąco kolejne miejsca. Niestety, są one błyskawicznie zajmowane. Ktoś mądrze powiedział, że pomaganie to w tym przypadku nie sprint, a maraton i właśnie na długofalowe wsparcie musimy się nastawić – mówi starosta Andrzej Płonka.

Zbiórka darów przeprowadzona zostanie w piątek od godziny 14.30 do 17 i w sobotę od godziny 10 do 14. Odbywać się będzie w Bielsku-Białej przy ul. A. Asnyka 20 w obiekcie garażowo-magazynowym bielskiego starostwa (obok szkoły, ulica równoległa do ul. Piastowskiej).

Co będzie zbierane?

  •  żywność długoterminowa/hermetycznie zapakowana (także dla dzieci: mleko w kartonach, mleko w proszku, kaszki itp.)
  •  woda, napoje
  •  środki higieny osobistej, także dla dzieci (mydło, szampon, żel pod prysznic, pampersy, krem nawilżający, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, podpaski, ręczniki, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe)
  •  nowa bielizna dla dorosłych i dzieci (majtki, skarpetki)
  •  chemia gospodarcza (środki do prania)
  •  materiały opatrunkowe – np. bandaże, plastry, przylepce bez gazy, kompresy, gazy, chusty trójkątne itp.
google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments