Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko-Biała: Złote gody w ratuszu

Fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Wczoraj (13 grudnia) prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się w bielskim ratuszu z parami małżeńskimi obchodzącymi 50 lat wspólnego pożycia.

Było to okazją do złożenia szacownym jubilatom życzeń i gratulacje. Były też kwiaty oraz upominki. Jednocześnie pary z 50-letnim stażem zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanymi przez prezydenta państwa.
Otrzymali je wczoraj państwo: Anna i Tadeusz Caputowie, Helena i Arnold Dregerowie, Jolanta i Jan Gruszka, Anna i Bogusław Kosztyła-Malczewscy, Krystyna i Edward Krzakowie, Władysława i Paweł Łękawscy, Wanda i Henryk Maga, Maria i Stanisław Malinka, Bożena i Stanisław Nowakowie, Janina i Ryszard Nowakowie, Dorota i Roman Nowiccy, Zofia i Zdzisław Paluchowie, Joanna i Piotr Patorowie, Maria i Marian Peszelowie, Krystyna i Józef Procnerowie, Barbara i Józef Stankowie, Jadwiga i Andrzej Suderowie, Janina i Maciej Szymańscy, Honorata i Wiesław Ślosarczykowie, Wanda i Mikołaj Tomczukowie, Emilia i Edward Włosińscy, Zofia i Antoni Wojtkowie, Zofia i Władysław Wójcikowscy, Stanisława i Janusz Zawadowie.
Na uroczystości obecni też byli: – Agnieszka i Ryszard Kanikowie, Zofia i Józef Krzakowie, Małgorzata i Ernest Włosokowie świętujący 60. rocznicę ślubu oraz państwo Helena i Teofil Stryczkowie obchodzący 70 rocznicę małżeństwa. Wszystkim jubilatom gratulujemy i dołączamy się do życzeń.

Jednocześnie pracownicy bielskiego Urzędu Stanu Cywilnego j przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments