Cieszyn Kultura i rozrywka

Kolędy świata w Cieszynie. Wyjątkowy koncert TGD

Fot. TGD / Facebook

Parafia ewangelicko-augsburska w Cieszynie i Cieszyński Ośrodek Kultury “Dom Narodowy” zapraszają na koncert “Kolędy Świata” w wykonaniu zespołu TGD – Trzecia Godzina Dnia. Odbędzie się on 16 grudnia o 18.00 w kościele Jezusowym.

Wejściówki można odebrać w parafii ewangelicko-augsburskiej przy placu Kościelnym 6 w Cieszynie. Organizatorzy zachęcają, by zrobić to jak najprędzej. Koncert z pewnością wprowadzi uczestników w świąteczny nastrój.

– Zespół TGD po raz kolejny zabierze nas w niezwykłą muzyczną podróż dookoła globu. W nowym programie usłyszymy najpiękniejsze kompozycje bożonarodzeniowe ze wszystkich niemal kontynentów. Tu wschód spotyka się z zachodem, tradycja ze współczesnością, a Ziemia z Niebem. Ta podróż ma swój artystyczny i duchowy wymiar. Obok melodii nowo odkrytych, zespół zaprezentuje najbardziej znane i lubiane utwory ze swojego świątecznego repertuaru. Najnowszy projekt TGD to muzyczne doświadczenie nie tylko polskich czy europejskich kolęd, to także doświadczenie muzyczne całego globu. Mamy kolędę indyjską, afrykańską, współczesne utwory świąteczne oraz autorskie piosenki. Podglądamy, jak okres świąteczny przeżywają ludzie na całym świecie, nawet tam, gdzie chrześcijaństwo nie jest dominującą religią – mówi Filip Wojnar, manager zespołu TGD.

google_news