Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zmarł honorowy strażak ze Straconki

Fot: Profil fb OSP Straconka

Zmarł Grzegorz Gawenda, członek honorowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej Straconka.

Druh Grzegorz Gawenda przez 45 lat był członkiem OSP Straconka. Jego przyjaciele i znajomi strażacy napisali na facebooku: „W latach 2006 – 2016 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej OSP, której członkiem był przez 24 lata. Druh Grzegorz Gawenda posiadał wykształcenie wyższe prawnicze, z tego względu przez szereg lat przygotowywał i opiniował dokumenty, których opracowanie wymagało znajomości prawa. Był także członkiem Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia OSP Straconka, w którym odpowiadał za przygotowanie monografii OSP. Prowadził kronikę OSP oraz dopóki pozwalał stan zdrowia uczestniczył w rozprowadzaniu kalendarzy strażackich. Za swoją społeczną działalność w szeregach ochotniczego pożarnictwa został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz odznaką za wysługę lat. Przejście Druha Grzegorza Gawendy na wieczną służbę stanowi niepowetowaną stratę dla strażackiej braci naszej jednostki.

Cześć Jego Pamięci !”

Pożegnanie Druha Grzegorza Gawendy odbędzie się 21 października o godz. 15.00 w kościele Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Straconce.

 

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dzidek
Dzidek
5 dni temu

Do ALM : może i “piękną”, ale na pewno tendencyjną. Sporo osób wie o co chodzi…

Antek
Antek
6 dni temu

100 lecie OSP w Stracone… Niektóre informacje zawarte w książce pamiątkowej, którą zredagował pan Gawęda były kłamliwe i obraźliwe. No cóż każda społeczność ma takich “bohaterów” na jakich sobie zasłużyła…

Autor
Autor
6 dni temu
Reply to  Antek

Szanowny Panie Antoni,
Jeszcze dziś zapoznałem się z tekstem książki, w której nie ukazały się żadne obraźliwe wzmianki, tekst ukazał się pod redakcją kilku osób, a sam tekst był wyłożony do zapoznania się przed publikacją i wtedy 14 lat temu można było wszystko sprostować.

Hermenegilda
Hermenegilda
6 dni temu
Reply to  Autor

Żeby to było takie proste aby 14 lat temu można było wszystko sprostować… Jeśli pisze komentarz Autor to po co musiał się zapoznawać z tekstem książki, zna go. Mówi o braku obraźliwych wzmianek a nie wie o co chodzi Antkowi. Trochę praktyki, merytoryki, wyjaśnijcie sobie poza forum. Teraz cześć pamięci zasłużonemu strażakowi.

ALM
ALM
6 dni temu
Reply to  Antek

Niestety każdy ma swoje poglądy znam kolegę napisał piękną książkę i historię OSP i miejscowości zbierał materiał przez 5 lat uzgadniał z masą ludzi 80% mieszkańców zadowolonych 20 nie obraza go i hejtuje na każdym kroku szczególnie ci co nic nigdy nic nie zrobili dla swojej miejscowości i OSP.

Maria
Maria
6 dni temu

Pokój jego duszy.🔥🔥

Aleksander z M
Aleksander z M
7 dni temu

Moje najszczersze kondolencje.