Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach

Fot. Marcin Płużek

Jak co roku o tej porze władze Bielska-Białej informują o zmianach w układzie komunikacyjnym miasta, związanych ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Chodzi o ulice położne w okolicach niektórych bielskich cmentarzy oraz o komunikację publiczną.

Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać od 30 października od 18.00 do 4 listopada do 20.00.

I tak:
  • Przy cmentarzu przy ulicy Grunwaldzkiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Wita Stwosza (będzie obowiązywał kierunek od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Piastowskiej), a także na ulicy Kossaka (od ulicy Piastowskiej do ulicy Grunwaldzkiej). Jednocześnie na ulicy Wita Stwosza dopuszczony będzie prawostronny postój przykrawężnikowy.
  • W okolicach Cmentarza w Białej (przy ulicy Cmentarnej) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ulicy Akademii Umiejętności (kierunek od ulicy Cmentarnej do ulicy Gabrieli Zapolskiej) a także na ulicy Gabrieli Zapolskiej (kierunek od ulicy Dawnej do ulicy Żywieckiej). Zostanie też wprowadzona korekta w pracy sygnalizacji świetlnej – (stworzenie możliwości skrętu w lewo z ulicy Żywieckiej w ulicę. Marii Curie Skłodowskiej.
  • Przy Cmentarzu przy ulicy Polnej (Lipnik) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się na ulicy Polnej (odcinek od zjazdu na cmentarz do posesji nr 66
  • Przy cmentarzu komunalny przy ulicy Karpackiej wprowadzony zostanie zakaz ruchu (z wyjątkiem mieszkańców) na ulicy oraz Łuczników (bez wyjątków), a także na bocznym odcinku ulicy Karpackiej (była ulica Łamana). Nie będzie też można zatrzymywać się po prawej stronie ulicy Działowej. Na przycmentarnym parkingu (górny) obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy okrężny. Wjechać na ten parkingi z ulicy Karpackiej będzie można wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo (jadąc od centrum miasta). Nie będzie się można zatrzymywać na placu przed główną bramą prowadzącą na cmentarz.

1 listopada od 8.00 -18.00 autobusy będą kursowały ulicą Karpacką co 15 minut, a w razie potrzeby – zapowiadają urzędnicy – zostaną uruchomione dodatkowe kursy na trasie dworzec – Kamienica Zostanie też uruchomiony dodatkowy przystanek przy ulicy Karpackiej na wysokości cmentarza (w kierunku Dębowca).

Z kolei miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (5 stanowisk), oraz na w rejonie budynku Zieleni Miejskiej.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o