Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Zmiany przy cmentarzach – kierowcy muszą uważać

Fot. Marcin Płużek

Jak co roku kierowcy udający się w okresie Wszystkich Świętych na bielskie cmentarza muszą być przygotowani na zmiany organizacji ruchu wprowadzone w pobliżu tych nekropolii. W tym roku większość takich zmian obowiązywać będzie już od dzisiaj 29 października od 21:00 do 2 listopada do 21:00.

Służby drogowe oraz policja informuje ponadto, że tymczasowa organizacja może obowiązywać także w pobliżu innych cmentarzach w regionie, apelując jednocześnie do kierowców o to, aby nie nie jeździli „na pamięć”, lecz zwracali uwagę na wprowadzone na ten czas oznakowania jak również stosowali się bezwzględnie do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Na co powinni być przygotowani kierowcy w pobliżu bielskich cmentarzy?

Cmentarz przy ulicy Grunwaldzkiej
• ruch jednokierunkowy na ulicy Wita Stwosza (kierunek od Grunwaldzkiej do Piastowskiej) oraz na ulicy Juliusza Kossaka (kierunek od Piastowskiej do Grunwaldzkiej)
• na ulicy Wita Stwosza dopuszczony zostanie prawostronny postój przykrawężnikowy (parkowanie równoległe)
• Od 30 października do 1 listopada od 8:00 do 18:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii numer 7 Kamienica – Osiedle Kopernika przez ulicę Grunwaldzką co 30 min. Autobusy będą obsługiwały przystanek Grunwaldzka Szpital obok cmentarza.

Cmentarz w Białej przy ulicy Cmentarnej
• Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na Akademii Umiejętności (kierunek od Cmentarnej do Gabrieli Zapolskiej)

Cmentarz w Lipniku przy ulicy. Polnej
• Obowiązywać tam będzie obustronny zakaz zatrzymywania się na odcinku od wjazdu na parking przy cmentarzu do posesji nr 66.

Cmentarz komunalny w Kamienicy przy ulicy Karpackiej
• Obowiązywać będzie: zakaz ruchu (z wyjątkiem mieszkańców) na ulicy Łuczników, zakaz ruchu (bez wyjątków) na danej ulicy Łamanej (boczny odcinek ulicy Karpackiej), zakaz zatrzymywania się po prawej stronie ulicy Działowej, jednokierunkowy ruch okrężny na parkingach przy cmentarzu. Wjazd na parkingi z ulicy Karpackiej wyłącznie na zasadzie skrętu w prawo (jadąc od centrum). Od strony Dębowca obowiązywać będzie zakaz skrętu na parking w lewo.
Dopuszczony będzie wykluczenie postoju na placu przed cmentarzem
Od 30 października do 1 listopada linia autobusowa numer 7 zostanie skrócone do relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa. Od 8:00 do 18:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na podstawowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Wapienica Dzwonkowa co 30 minut. Dodatkowo w godzinach od 8:00 do 18:00 uruchomione zostaną dodatkowe autobusy na wariantowej trasie przejazdu linii nr 7 kursujące w relacji Kamienica – Osiedle Kopernika przez ulicę Grunwaldzką co 30 min.
W tym czasie działać będzie dodatkowy przystanek przy ulicy Karpackiej na wysokości cmentarza (w kierunku Kamienicy).
Miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych przewidziane są na górnym parkingu wzdłuż ogrodzenia cmentarza (zabezpieczono 5 stanowisk), na parkingu przy drodze dojazdowej do budynku administracyjnego Zieleni Miejskiej oraz na dalszym odcinku tej drogi (istniejące miejsca postojowe).

google_news