Bielsko-Biała Na sygnale

Niespokojny wieczór na drogach. Dwa potrącenia niemal w jednym czasie

Fot. Z archiwum portalu

Mniej więcej o tej samej porze doszło wczoraj wieczorem na terenie powiatu bielskiego do bardzo podobnych wypadków drogowych, w których poważnie ucierpieli piesi.

Najpierw, kilka minut po 19.00 na ulicy Bielskiej w Pisarzowicach został potrącony przez samochód 46-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że wtargnął na jezdnię poza przejściem dla pieszych na słabo oświetlonym odcinku drogi. Wpadł wprost pod koła nadjeżdżającego fiata. Za jego kierownicą siedziała 50-letnia kobieta. Była trzeźwa. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Niedługo później (przed 20.00) na ulicy Krakowskiej w Kozach został potrącony na przejściu dla pieszych 26-letni mężczyzna. W przechodnia uderzyła skoda, za kierownicą której siedział 80-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Pieszy w stanie ciężkim został zabrany do szpitala przez śmigłowiec LPR. – Kierujący skodą był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali seniorowi za pokwitowaniem prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu – informuje policja.

Obecnie okoliczności obu wypadków wyjaśniają śledczy z z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

google_news