Wydarzenia Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka: Zakład Komunalny likwiduje kasę

Fot. Zakład Komunalny w Suchej Beskidzkiej

Z końcem października Zakład Komunalny w Suchej Beskidzkiej likwiduje kasę. To oznacza, że od listopada wszystkie płatności trzeba będzie regulować bezgotówkowo.

Jak informuje Urząd Miasta Sucha Beskidzka decyzja o likwidacji kasy wynika z faktu, iż płatności gotówkowej w niej dokonuje niewielka ilość osób.

Tym samym jej prowadzenie jest ekonomicznie i logistycznie nieuzasadnione. Większość klientów i osób korzystających z usług Zakładu Komunalnego reguluje zobowiązania elektronicznie, głównie poprzez internetowe przelewy bankowe, lub dokonuje wpłat w banku. Jednocześnie Zakład Komunalny zachęca mieszkańców do korzystania z systemu e-BOK, czyli Elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Za jego pomocą można nie tylko sprawnie regulować płatności, ale także w nowoczesny i wygodny sposób śledzić stan swojego konta, rozliczeń oraz bieżące i prognozowane zużycie wody. Poprzez e-BOK możliwe jest również prowadzenie korespondencji z zakładem – informuje suski magistrat.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Na pewno jedynym uzasadnieniem jest, że płatność gotówkowo dokonywana była przez niewielką ilość osób (niech podadzą ile to jest procentowo). Nie można wystawiać ludzi na płacenie tylko komputerowo, część przejdzie z płatnościami na pocztę lub do innych punktów w mieście, które przyjmują płatności tradycyjnie. Dziwnie w wielu urzędach gmin utrzymują kasy a nie opłaca się, może zacofane?