Wydarzenia Bielsko-Biała E-edukacja

Maturzyści z V LO w gronie najlepszych w kraju

Fot. archiwum VLO

Absolwenci V Liceum Ogólnokształcącego Jarosław Socha i Michał Płachta znaleźli się w ścisłym gronie zaledwie 26 licealistów z całego kraju, którzy osiągnęli najlepsze wyniki podczas tegorocznych matur.

W tym roku do matury przystąpiło 273.419 młodych ludzi, jednak tylko 62 udało się uzyskać z przynajmniej jednego przedmiotu 100 procent, a z pozostałych co najmniej 90. Taki wynik dawał szansę na znalezienie się w finale ogólnopolskiego projektu Matura na 100 procent organizowanego przez Fundację Zawsze warto. W grupie tej oprócz wspomnianych absolwentów “Piątki” znalazł się też (z nieco słabszym wynikiem) jeszcze jeden uczeń tej szkoły, Tomasz Makowski.

To kolejny sukces VLO, które ogólnie od samego początku trwania projektu (rok 2014) plasuje się w gronie szkół – jeśli chodzi o wyniki z matur – na 6 albo 7 miejscu w kraju.

Laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia podczas gali zorganizowanej w Rzeszowie. Uhonorował ich też prezydent Bielska-Białej, który przesłał im listy gratulacyjne oraz nagrodził jednorazowymi stypendiami.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu

Super ale chciałabym aby maturzyści zderzyli się na ogólnopolskiej olimpiadzie z nieulgowymi pytaniami jakie były stawiane przed pandemią. Będziemy mogli porównać poziom, który chyba na maturach ostatnio został obniżony w trudności.

Kazek
Kazek
11 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

O prehistorii nikt nie będzie rozmawiał. Ale doceniam nutkę zazdrość.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Kazek

Nic nie musisz doceniać i nie pisałam o żadnej prehistorii; A to dlaczego mam niby zazdrościć?, zwracam na poziom nabytej wiedzy nie stosunkowo lecz obiektywnie.

Hermenegilda
Hermenegilda
11 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

zwracam uwagę

kamyk
kamyk
11 miesięcy temu

Gratuluję i podziwiam.