Bielsko-Biała E-edukacja

Bielsko warte uwagi

W Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbyła się dzisiaj sesja Forum Uczelni Technicznych.

Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego spotykają się przedstawiciele samorządów studenckich uczelni technicznych z całej Polski, aby dzielić się doświadczeniem i integrować.

Spotkanie otworzył rektor uczelni Jarosław Janicki. Po nim głos zabrał zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, który zachęcał młodych ludzi, aby związali się ze stolicą Podbeskidzia.

– Nasze miasto jest idealnym miejscem jeżeli chodzi o pracę dla inżynierów, szczególnie z branż automotive oraz IT. Bielsko-Biała bardzo dynamicznie się rozwija. Według danych z grudnia zeszłego roku stopa bezrobocia wynosi u nas 2,3 procenta. W rankingu Europolis oceniającym różne aspekty życia w sześćdziesięciu sześciu polskich miastach na prawach powiatu zajęliśmy trzecie miejsce. Czym różnimy się od całej reszty i dlaczego tak dobrze się u nas żyje? Rzadko zdarza się, że po pracy można wybrać się na stok, który znajduje się w granicach miasta, albo pójść na górską wycieczkę – zachęcał.

Następnie wystąpił Mateusz Wośko, przewodniczący FUT. Na zakończenie szefowa Samorządu Studenckiego ATH, Aneta Kras oraz jego sekretarz Marek Połącarz przedstawili krótką prezentację dotyczącą uczelni, jej historii oraz działalności samorządu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments