Wydarzenia Cieszyn

Bierzmowani w cieszyńskim więzieniu

Fot. Paweł Głasek/ZK w Cieszynie

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel kolejny raz udzielił sakramentu bierzmowania odsiadującym swe wyroki w Zakładzie Karnym w Cieszynie. W kaplicy cieszyńskiej placówki sakrament przyjęło dwóch osadzonych. Wybrali dla siebie imiona – Julian i Oskar.

To mężczyźni w wieku ok. 30 i 50 lat. Przygotowywali się do przyjęcia sakramentu podczas spotkań z kapelanem więziennym o. Rafałem Kogutem. Wspierali ich także modlitwą ewangelizatorzy z cieszyńskiej wspólnoty Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”. To oni także podczas liturgii z udziałem niektórych osadzonych i wychowawców stworzyli oprawę muzyczną.

Posługę duszpasterską wśród więźniów cieszyńskich zapewniają na co dzień franciszkanie z pobliskiego klasztoru. Wspierają ich przedstawiciele cieszyńskich wspólnot ewangelizacyjnych. Obecnie w Zakładzie Karnym w Cieszynie opiekę duszpasterską i posługi religijne prowadzi kilka kościołów i związków wyznaniowych.

Fot. Paweł Głasek/ZK Cieszyn

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jo achim
Jo achim
1 miesiąc temu

Ale jaja !
Kryminaliści pobożnie mamrocą modlitwy do Maryjki .Sukienkowi opowiadają o aniołkach aż się chce dołączyć .Wydarzenie godne prasy.

Brat
Brat
1 miesiąc temu
Reply to  Jo achim

Bredzisz bracie – na wysokich obrotach.

!
!
1 miesiąc temu
Reply to  Jo achim

jajo to masz zamiast łba krzyżówko komucha z heretykiem