Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bieżnia elektryczna czy magnetyczna – poznaj ich różnice i sprawdź która będzie lepsza

Bieganie to wspaniała pasja, która wpływa pozytywnie na zdrowie całego organizmu. Trening, który ma służyć poprawie kondycji czy sylwetki, często już po niedługim czasie staje się hobby, a nawet pasją. Problemem, z którym spotykają się zapaleni biegacze są jednak warunki atmosferyczne. Jesienią, zimą, a często także i wiosną ciężką wybrać się na przebieżkę. Niska temperatura, deszcz czy wiatr nie tylko utrudniają trening, ale łączą się także z ryzykiem zachorowania czy kontuzji.

Bieżnia w domu – idealny sposób na regularne treningi

Dlatego właśnie coraz więcej miłośników biegania decyduje się na zakup bieżni do użytku własnego w domu. Dzięki temu można wykonywać treningu zgodnie z planem, niezależnie od pogody. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule pod tytułem “Chcesz utrzymać aktywność fizyczną w zimie? Bieżnia pomoże!“. Bieżnia pozwala również na stworzenie ciekawych planów treningowych z użyciem funkcji biegu pod górę czy ćwiczeń interwałowych.

Bieżnia to również popularny wybór wśród początkujących sportowców. Jeśli chcesz popracować nad kondycją i poprawić sylwetkę czy zgubić kilka nadprogramowych kilogramów zakup bieżni do domu będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu niepotrzebna będzie wyjście z domu czy wizyta na siłowni, które często nas zniechęcają i powodują, że odkładamy trening.

Kupując bieżnię mamy do wyboru jednak dwie najpopularniejsze wersje: bieżnię elektryczną oraz bieżnię magnetyczną. Czym się one różnią i która będzie lepszym wyborem?

Różnice pomiędzy bieżnią elektryczną a bieżnią magnetyczną

Bieżnia elektryczna jest zasilana prądem. Oznacza to, że po włączeniu maszyny silnik wprawia taśmę w ruch, a użytkownik dopasowuje tempo do jej szybkości. Taśma w bieżni magnetycznej natomiast jest wprawiana ruch siłą mięśni ćwiczącego.

Ta różnica sprawia, że częstszym wyborem dla początkujących jest bieżnia elektryczna. Aby wprawić w ruch bieżnię magnetyczną potrzebna jest spora siła, ciężej również utrzymać tempo samemu. Bieżnia elektryczna daje natomiast możliwość ustawienia szybkości, z jaką chcemy biec, co pomoże nam utrzymać cele podczas treningu, kiedy siły będzie ubywać. Wiele doświadczonych biegaczy decyduje się bieżnię magnetyczną ze względu na wyzwanie i możliwość przeprowadzenia bardziej wymagającego treningu.

Na co zwrócić uwagę wybierając bieżnię

Kupując bieżnię, poza wyborem pomiędzy modelami elektrycznymi i magnetycznymi, należy zwrócić uwagę na różne funkcje dodatkowe. Ciekawym urozmaiceniem treningu będzie wykorzystanie możliwości zwiększania oporu taśmy, co da złudzenie biegu pod górę, czy ustalenia odpowiedniej liczby kilometrów do przebiegnięcia. Wiele ciekawych modeli w bardzo przystępnych cenach dostępnych jest w kategorii bieżnia elektryczna – prosportowy.pl.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Hermenegilda Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Trzeba dodać w artykule, że bieżnia w domu to zaleta na wszechobecny za oknem smog w porze jesienno-zimowej. Bieżnia do bloku mieszkalnego?