Kultura i rozrywka Wadowice

Radocza: Bogactwo wielkanocnych smaków

Fot. Edyta Łepkowska

Trudno wyobrazić sobie okres przedświąteczny w gminie Tomice bez Pokazu Potraw Wielkanocnych. Tegoroczny był równie okazały, jak wszystkie poprzednie.

 

Tym razem uczestnicy imprezy spotkali się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Radoczy. Kilkadziesiąt świątecznych frykasów rozstawiono na długim stole, który powstał z połączenia kilku mniejszych. Dania były dziełem pań ze wszystkich sześciu kół gospodyń wiejskich w gminie oraz uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Wybór potraw był taki, że nawet najbardziej wybredni smakosze znaleźli wśród nich coś dla siebie.

 

Jak co roku, sporo było występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze Radoczanki z Radoczy, Biesiada z Tomic, Wesołe Gosposie z Witanowic, Woźniczanki z Woźnik, a także wspaniale przygotowane przez Halinę Kozłowską dzieci z podstawówki, która była gospodarzem imprezy. Na zakończenie odbył się koncert trójki młodych artystów: Karoliny Żak, Julii Śmiech oraz Dawida Wilka.

 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o