E-edukacja Cieszyn

Biznesmeni wystartowali

Fot. Krzysztof Marciniuk

Uczelnie mające siedzibę w Cieszynie inaugurują nowy rok akademicki. Przyszła kolej na Wydział Zamiejscowy Akademii WSB. Uroczystość odbyła się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

O osiągnięciach w minionym roku akademickim i najnowszych planach mówiła rektor, dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB. Podkreśliła fakt, iż od tego roku uczelnia ma prawo używania nazwy „akademia”.

Miłym akcentem było wręczenie wyróżnienia „Lider roku 2018”. Statuetkę i dyplom otrzymała Joanna Litwin, absolwentka Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie. Nie zapomniano oczywiście o immatrykulacji studentów pierwszego roku. Zabrzmiała pieśń „Gaudeamus igitur”, a następnie dwanaścioro reprezentantów pierwszego roku ślubowało na uczelniany sztandar. Wręczono stypendia naukowe, nagrody i wyróżnienia, wykładowcom, studentom i absolwentom cieszyńskiego Wydziału Zamiejscowego. Indeksy otrzymali najmłodsi słuchacze z Uniwersytetu Dziecięcego.

Uroczystą inaugurację roku akademickiego 2018/2019 zakończył wykład Marka Zubera, pt. „Modele finansowania technologii i innowacji na świecie”.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

 

 

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments