Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Bizon i Ursus – legendarny polski duet

Ciągników Ursus i kombajnów Bizon nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet osoby, które nie miały nigdy do czynienia z rolnictwem, kojarzą powyższe nazwy. To krajowi producenci traktorów oraz kombajnów, którzy działali prężnie w czasach PRL, a Ursus po restrukturyzacji funkcjonuje do dziś. Ich maszyny doceniane są przede wszystkim za prostotę rozwiązań i trwałość, a także szeroką dostępność części zamiennych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że były to firmy rdzennie polskie, niemające żadnych zagranicznych właścicieli czy udziałowców.

Bizon i Ursus wciąż intensywnie pracują podczas żniw

Podczas tegorocznych żniw tytułowe maszyny aktywnie uczestniczyły w pracach na polu. Kombajny Bizon z powodzeniem radzą sobie nawet z kilkudziesięcioma hektarami. Natomiast ciągniki Ursus w czasie zbiorów wykorzystuje się przede wszystkim do transportu przyczep, na które kombajny wysypują ziarno. Właśnie w ten sposób pojazdy te tworzą zgrany duet na polskiej wsi.

Zamienne części do kombajnu Bizon są nadal produkowane i szeroko dostępne, więc nawet wieloletnie maszyny można utrzymywać w dobrej kondycji przez kolejne lata. Modele takie jak Z-056 czy Z-058 z pewnością będą jeszcze długo eksploatowane nie tylko z uwagi na ich solidną konstrukcję, ale i przywiązanie polskich rolników. Szacunek do rodzimej marki, a także niezawodność, bezawaryjność i łatwość serwisowania to główne atuty doceniane przez użytkowników. Nie inaczej jest w przypadku ciągników, szczególnie legendarnych modeli Ursus C-330 oraz C-360. Części zamienne do nich także są łatwo dostępne. Można je zamówić w internetowym sklepie rolniczym ZENOX.pl, który ma w swojej ofercie ponad 200 tysięcy produktów.

Jak zadbać o pojazdy i maszyny po sezonie?

Wraz z końcem żniw kombajny udają się na zasłużony odpoczynek, ponieważ nie będą już wykorzystywane. Pora więc przygotować je na sezon zimowy. Warto dokonać naprawy wszystkich usterek, które pojawiły się w czasie prac. Korzystając z zamiennych części do Bizona, można bez problemu zrealizować czynności naprawcze oraz przeprowadzić podstawowy serwis. Do najważniejszych zadań zaliczamy m.in wymianę filtrów paliwa, oleju i układu hydraulicznego, a także instalację nowych pasów transmisyjnych.

Dokonując zamówienia w internetowym sklepie rolniczym ZENOX.pl warto skorzystać z atrakcyjnych promocji i akcji rabatowych, które pojawiają się regularnie. To dobry sposób, by kupić wysokiej jakości części zamienne do maszyn rolniczych w jeszcze korzystniejszych cenach.

Dla ciągników rolniczych jeszcze nie jest czas na odpoczynek. Pola po żniwach muszą zostać przygotowane albo do rychłego zasiewu zbóż ozimych, albo zbóż jarych na wiosnę przyszłego sezonu. W tym drugim przypadku wielu rolników decyduje się na wysianie poplonu, a następnie wykonanie orki głębokiej (zimowej). Orka jest jedną z najcięższych prac, jakie w każdym roku wykonują traktory. Warto więc bezpośrednio po żniwach, gdy ciągniki mają krótką chwilę oddechu, zakupić niezbędne części do Ursusa C-360, C-330 bądź innych modeli i dokonać niezbędnych napraw lub czynności konserwacyjnych.

Z czego wynika niezawodność ciągników Ursus?

W kwestii traktorów takich jak Ursus C-360 wśród polskich rolników na ogół panuje zgoda: to jeden z najlepszych, najbardziej solidnych ciągników rodzimego producenta. Jego niezawodność to przede wszystkim zasługa prostoty konstrukcji. Maszyna nie posiada żadnej elektroniki, a budowa wielu podzespołów sprawia, że na pozór trudne naprawy można wykonać nawet bez zjeżdżania z pola. Części do Ursusa C-360 są dostępne na rynku, więc czynności naprawcze mogą być zrealizowane sprawnie. Można je z łatwością zamówić w internetowym sklepie rolniczym ZENOX.pl, otrzymując przesyłkę bezpośrednio pod wskazany adres. Nie ma konieczności długotrwałych poszukiwań czy zastępowania ich podobnymi, które występowały w bliźniaczych modelach. Ponieważ C-360 wciąż jest używany bardzo szeroko w Polsce, na rynku funkcjonuje wiele firm, które produkują komponenty do ciągników tego typu. Ponadto prosta konstrukcja sprawia, że nie trzeba posiadać fachowej wiedzy z zakresu mechaniki, ani specjalistycznych narzędzi, by wykonać samodzielnie większość napraw czy prac serwisowych.

Podsumowując

Mimo że kultowe Bizony Z-056 czy Z-058 nie są już produkowane (ostatni egzemplarz zbudował New Holland), zapewne będziemy widzieć je na polach jeszcze przez długie lata. Podobnie jest z ciągnikami Ursus, który wyprodukował równie kultowe modele C-330 i C-360 (Ursus po restrukturyzacji nadal funkcjonuje). Ogromna w tym zasługa łatwego dostępu do części zamiennych, które obecnie można zamawiać online z dostawą do domu. Internetowy sklep rolniczy ZENOX.pl nie tylko ma wszystko to, czego możesz potrzebować, ale dodatkowo oferuje błyskawiczną wysyłkę i aż 100 dni na zwrot towaru. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można skorzystać z porady fachowców poprzez czat na stronie, telefon, e-mail, a nawet media społecznościowe (Facebook, Messenger).

google_news
Studio_projektowe_d