Bielsko-Biała Sport

BKS BOSTIK: kapitan zostaje, ale są też pożegnania

Fot. BKS (archiwum)

Martyna Świrad, czyli kapitan drużyny, pozostaje w BKS BOSTIK na kolejny sezon. Odchodzą Dominika Witowska i Karolina Wawrzyniak.

Trener Bartłomiej Piekarczyk mówi wprost, że trudno mu wyobrazić sobie drużynę bez Martyny Świrad. – Cieszę się, że zdecydowała się przedłużyć kontrakt i jeszcze co najmniej jeden sezon będziemy razem pracować, choć mam nadzieję, że ta przygoda będzie trwała jeszcze dłużej. „Panda” to osoba, która nie boi się ciężkiej pracy i zawodniczka, na którą zawsze mogłem liczyć. Uważam, że swoje najlepsze lata gry nadal ma przed sobą i wierzę w to, że kiedyś wspólnie osiągniemy z bialskim klubem coś dużego – mówi szkoleniowiec bielskich siatkarek.

Z klubem żegnają się natomiast środkowa Dominika Witowska i rozgrywająca Katarzyna Wawrzyniak. Obie dołączyły do drużyny przed minionym sezonem. Nie były w nim czołowymi postaciami BKS-u (Witowskiej przeszkodziła także kontuzja), ale miały dobre momenty (Wawrzyniak weszła na boisku w meczu z ŁKS-em i odmieniła przebieg gry, została wybrana MVP tamtego spotkania).

Wcześniej klub poinformował, że w przyszłym sezonie jego barwy nadal będzie reprezentować libero Kinga Drabek. Informacje o kolejnych siatkarkach mają być podawane wkrótce.

W najbliższym numerze “Kroniki Beskidzkiej” (w sprzedaży od 29 kwietnia, a już dziś w formie e-wydania na www.prasabeskidzka.pl) ukaże się obszerny wywiad z prezes bialskiego klubu Aleksandrą Jagieło. Mowa w nim zarówno o zakończonym sezonie, jak i planach na kolejny.

KB_groby
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments