Na sygnale Sucha Beskidzka

Blisko 160 interwencji policyjnych w powiecie suskim

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Dość pracowity długi weekend mieli policjanci w powiecie suskim.

Jak informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej, podczas minionego weekendu policjanci podjęli 157 interwencji, w tym 16 domowych. W tym czasie doszło też do 10 kolizji i jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba została ranna.

Do wypadku doszło w poniedziałek (14 sierpnia) w Zawoi, gdzie kierujący motocyklem honda nie dostosował prędkości przy skręcie i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Ranna została pasażerka motocykla, którą zabrano do szpitala. Ponadto mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego suskiej komendy ujawnili 63 wykroczenia drogowe, z których aż 57 stanowiło przekroczenie prędkości. Ujawniono 4 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi oraz jednego rowerzystę mającego 2,5 promila alkoholu – podkreśla Wojciech Copija.

W sobotę (12 sierpnia) po 22.00 w Zawoi ujęto 18-latka, który jechał motorowerem mając 1,8 promila alkoholu. W poniedziałek (14 sierpnia) około 18.30 na ulicy Wolności w Makowie Podhalańskim doszło do kolizji dwóch pojazdów. Jak się okazało 19-latka, która wjechała w tył poprzedzającego ją pojazdu miała 1,65 promila.

Kolejnych dwóch kierujących z procentami w organizmie policjanci ujawnili we wtorkowy poranek, 15 sierpnia. Badanie u 35-letniej kobiety, która kierowała toyotą, wykazało 0,6 promila. Z kolei 61-letni kierowca nissana miał 0,58 promila – dodaje Wojciech Copija.

Policjanci zatrzymali także pijanego rowerzystę, a miało to miejsce w poniedziałek (14 sierpnia) po 21.00 w Skawicy. Tam rowerzysta miał 2,5 promila.

google_news