Błyskawica Drogomyśl z pucharem

9 marca rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Skoczowie. Trofeum zgarnęli piłkarze Błyskawicy Drogomyśl.

Zdobywcy trofeum pokonali w finałowej potyczce WSS Wisła. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Prowadzenie Błyskawicy dał w 24. minucie Szymon Płoszaj, były zawodnik wiślańskiej drużyny. Podopieczni trenera Krystiana Papatanasiu przed przerwą grali lepiej i mogli jeszcze podwyższyć rezultat, jednak zabrakło im skuteczności. Po zmianie stron do głosu doszli piłkarze z Wisły. Ekipa Tomasza Wuwra tuż po wznowieniu gry wyrównała. W 49. minucie Marcin Mazurek pewnie wyegzekwował “jedenastkę” podyktowaną za faul zawodnika Błyskawicy w polu karnym. Do końca zawodów obie ekipy miały jeszcze kilka okazji na zmianę wyniku, ale ostatecznie się on nie zmienił, więc do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria rzutów karnych. Tą wygrali futboliści z Drogomyśla 4:2 i zgarnęli trofeum.