E-edukacja Wadowice

Błyszczą na drodze

Foto: Archiwum SP w Brodach

Jesienne szarugi i długie zimowe wieczory nie sprzyjają bezpiecznemu poruszaniu się po drodze. Inaczej jest w Brodach, gdzie dzieci i młodzież są widoczni po zmroku niemal jak w dzień.

Wszystko za sprawą uczniów tamtejszej szkoły podstawowej uczestniczących w konkursie „Odblaskowa szkoła” zorganizowanym przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski. – Szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów zwłaszcza w drodze do i ze szkoły – podkreśla Jacek Wojewodzic, nauczyciel w SP w Brodach. – Celem konkursu „Odblaskowa szkoła” jest również promowanie inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Toteż wśród zadań jakich się podjęłyśmy, będzie między innymi wyposażanie uczniów w odblaski i dbanie, aby uczniowie dosłownie „świecili” przykładem dla innych nosząc kamizelki odblaskowe.
W ramach akcji najmłodsi uczniowie będą rywalizować w konkursie plastycznym, w każdej klasie powstaną gazetki promujące zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, organizowane są spotkania z policją oraz zajęcia poświęcone zasadom korzystania z dróg.

Foto: Archiwum SP w Brodach

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o