Żywiec Przygarnij mnie

Borek widzi sercem

Fot. Beata Stekla

Borka spotkaliśmy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu. Psiak ma około 12 lat i – niestety – nie widzi. Z tego względu, gdy pojawi się w nowym miejscu, często zderza się ze stojącymi tam przedmiotami. Przypadłość ta mija, gdy się przyzwyczai – a dzieje się to bardzo szybko.

Piesek bardzo lubi spacery, ale potrzebny jest mu do nich człowiek-przewodnik. Generalnie Borek bardzo lubi ludzkie towarzystwo, a głaskania i przytulania wręcz wyczekuje. Wobec psów początkowo bywa zdystansowany. – Przez to, że nie widzi może je atakować, w myśl zasady, że najlepszą obroną jest właśnie atak – usłyszeliśmy od jego obecnych opiekunów. Jak na swój wiek to bardzo energiczny i żywiołowy zwierzak. Borka w schronisku zaszczepiono, odrobaczono, zaczipowano i wykastrowano. Piesek przebywa tam od ponad roku.

Żywieckie przytulisko mieści się na terenie spółki Beskid Żywiec przy ulicy Kabaty 2. W tygodniu zaprasza chętnych do adopcji między 9.00 a 14.30, w soboty od 9.00 do 12.00. Telefon: 694 475 951, e-mail: [email protected], strona internetowa: beskid-eko.pl, Facebook: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Beskid Żywiec.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments