Wydarzenia Bielsko-Biała

Chcą opodatkować kościół. “Trzeba w końcu zacząć sprawiedliwie traktować Polaków”

Kolejnym gościem w studiu Beskidzkiej TV był poseł Przemysław Koperski z Lewicy. Czy ma szanse na reelekcję? O jakie prawa dla obywateli chce walczyć? Co zrobiłby z pieniędzmi przeznaczanymi na kościół oraz czy jest zadowolony ze swojej posługi dla narodu? Sprawdźcie w naszym materiale.


Przemysław Koperski ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Był radnym powiatu bielskiego I i II kadencji. W latach 2003-2009 sprawował funkcję dyrektora, a później został powołany na zastępcę prezydenta Częstochowy. Bezskutecznie ubiegał się o prezydenturę w Bielsku-Białej. Do Sejmu kandydował już w 2015 roku, udało się cztery lata później. W Sejmie został m.in. członkiem komisji ds kontroli państwowej i zespołu antysmogowego. Jego zdaniem, ulgi podatkowe dla kościoła nie są w porządku wobec społeczeństwa, a kobiety w Polsce traktowane są gorzej niż na Zachodzie.

Trzeba w końcu zacząć sprawiedliwie traktować Polaków. Nie może być tak, że mieszkańcy płacą gigantyczne podatki, składki zdrowotne, a są takie grupy, takie osoby, które tych podatków nie płacą, albo płacą je w znikomym stopniu. Mówię tutaj o działalności, którą prowadzą księża i kościół. Te pieniądze mogłyby być przeznaczone na ciepłe posiłki w szkołach. 300 tys. dzieci przychodzi do szkoły głodne. Pieniądze z likwidacji religii w szkole przeznaczymy na ciepłe posiłki dla uczniów – mówi.

Lewica w sondażach jest niemal na równi z Konfederacją i Polską 2050. Jak ocenia Pan szanse na obronienie mandatu?

Przemysław Koperski: – Najważniejsze jest to, żeby najbliższe wybory doprowadziły do zmiany władzy w Polsce. By dzisiejsi rządzący tą władzę oddali i żeby siły demokratyczne, dla których najważniejsza jest konstytucja i ochrona praw i wolności mogły ją przejąć. Natomiast to, kto będzie reprezentował naszych mieszkańców w Sejmie jest sprawą drugorzędną. Z tych ostatnich sondaży wyłania się trend korzystny dla Lewicy. To pozwala ze spokojem patrzeć na wynik wyborczy. Jestem przekonany, że mieszkańcy naszego regionu docenią moją dotychczasową pracę, ale również to jak wygląda lista Lewicy.

Jak podsumowałby Pan te cztery lata spędzone w Sejmie?

Tych obszarów, w których byłem aktywny jest bardzo wiele. To jest służba, i w ten sposób trzeba to odczytywać. Jako honor, jako zaszczyt, wielkie zobowiązanie w stosunku do wszystkich Polaków. Swoje zobowiązanie wykonałem w stu procentach w stosunku do tego co obiecałem. Jestem członkiem ochrony środowiska, działam w obszarze kontroli państwowej i we współpracy międzynarodowej. Mocno angażowałem się wtedy kiedy granica pomiędzy Polską a Czechami została zamknięta. Z dnia na dzień 12 tys. pracowników transgranicznych straciło pracę. Byłem tam wtedy z nimi, doprowadziliśmy do tego, że granica została znowu otwarta. Jeśli chodzi o ochronę środowiska – warto też wspomnieć o skutecznej ochronie drzew przy Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Minister Puda obiecał, że tych drzew nikt nie będzie ruszał, a nagle przyszła decyzja o wycince. Udało się to zablokować. Te rzeczy trzeba wyciągać, sygnalizować, składać doniesienia do właściwych organów. Na sygnały, które dostaję, zawsze reaguję. Spotykam się, rozmawiam, interweniuję. To kończy się sukcesem w wielu przypadkach, co mnie bardzo cieszy. To są setki interwencji. Można przypomnieć historie kiedy zamykane były stoki narciarskie, restauracje, hotele. Przecież żadnego innego parlamentarzysty tam nie było.

Wojna w Ukrainie pokazała, jak ważna jest niezależność energetyczna. Kolejne postulaty Lewicy to odporność energetyczna Polski, a z drugiej strony Europejska Unia Energetyczna, czy to wzajemnie się nie wyklucza?

Chcemy zrobić transformację energetyczną w Polsce. Chcemy, żeby źródła energii były rozproszone. Ale jesteśmy też za tym, żeby dotrzymać umowy społecznej z sektorem górniczym. Tam jest mowa o tym, że węgiel w Polsce będzie wydobywany do 2049 roku. Dzisiaj w polskich elektrowniach nadal spala się węgiel. Tylko polski węgiel rząd Prawa i Sprawiedliwości zamienił na ruski węgiel, potem na kolumbijski. Ja uważam, że to jest działanie na szkodę interesu publicznego nas wszystkich. Magistrala kolejowa, która została zbudowana ze Śląsku do portów jest wykorzystywana nie żeby eksportować nasz węgiel, tylko go importować. Nie tak powinno być. Dopóki nie zbudujemy nowej nogi energetycznej, jesteśmy skazani na węgiel i z tego węgla korzystajmy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
57 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
4 miesięcy temu

Należy przypomnieć hasło: Wrogowie Polski zaczną od ataku na kościół i tak się dzieje, nie wierzcie wrogom Polski bo zamiast chrześcijaństwa, katolików będziemy mieć islam czy inna wiare bo wiara nie lubi pustki. Jak nie chrześcijanie, katolicy to będzie Islam, i nas zaleją ciapaci. Wrogom Polski należy pokazywac palcem w stronę Niemiec albo Ruskich zawsze i wszędzie!!!!

krzysztof
krzysztof
4 miesięcy temu

Moim zdaniem koscioły i związki wyznaniowe powinny zostać opodatkowane a księża płacić sami ubezpieczenia . Fundusz koscielny powinien byc przeznaczony na renowację zabytkowych kościołów i cmentarzy i to wszystkich wyznań a nie tylko katolickiej . Każdy z nas powinien się okreslić do jakiego koscioła przynalezy i odprowadzać na ten kościół składki a w przypadku niewierzących na wybraną przez siebie organizacje charytatywną . Takie rozwiązania istnieją już od dawna w Europie .

Konrad
Konrad
4 miesięcy temu

Kościół i Bóg daje wolność wyboru. Może lepiej opodatkować lewactwo i ich ideologiczne pomysły bo na tym traci już każdy czlowiek

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu
Reply to  Konrad

Tylko w Polskim kościele już dawno nie ma Boga tylko pedofilia luksusy kasa i polityka dlatego kościoły pustoszeją i młodzi odchodzą stają tylko stare mohery i sekta pis , w klasie mojej wnuczki na 25 osób do 1 komunii idzie tylko 8 osób czy to tym nierobom czarnym nic nie daje do myślenia czy tylko myślą o męskich prostytutkach jak w Dąbrowie.

Mirek lubi ciapatych??
Mirek lubi ciapatych??
4 miesięcy temu
Reply to  Mirek

U mnie znów poszlo do komunii ponad 90% i wszyscy mają serca w Bogu, a ty to antykler jak ci się nie podoba nasza wiara to sio do muzułmanów albo ciapatych, oni lubią takich jak ty. Daj znać po miesiącu czy ci sie podobalo.

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu

Baranie jestem katolikiem nie fanatykiem czarnych gdzie już Boga dawno nie ma ,Papież wyraźnie powiedział aby być dobrym katolikiem mieć miłość do Boga nie trzeba często do kościoła liczy się co masz w sercu .A katolicy sekty pis krzyż i różaniec w ręku i by zabili nimi innych było tą bandę widać co robili na balangach kaczora jak świętował zamordowania brata i 96 Polaków.

!
!
4 miesięcy temu
Reply to  Mirek

jakbyś był katolikiem to nie nazwał byś go baranem,jesteś tylko żałosnym lewackim półgłówkiem ,który pod przykrywką kilku nicków wypisuje te swoje urojenia

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu
Reply to  !

A twój debi8l duduś nazwał Polaków świniami a kaczor ryczał spieprzaj dziadu itp to można baranie sekty p**d.

!
!
4 miesięcy temu
Reply to  Mirek

zażyj jakieś prochy i nie oglądaj więcej TVN-u

Mirek to komuch przebrany za katolika??
Mirek to komuch przebrany za katolika??
4 miesięcy temu
Reply to  Mirek

To co powyżej napisałeś to w 100% jesteś komuchem udającym katolika. Won do Niemiec albo Ruskich. Tu jesteś sekciarzem od Donalda, jesteście w stanie sprzedać Polskę za 1 zł. Dziadu jeden.

!
!
4 miesięcy temu

nie odpisuj mu więcej ,to chory człowiek

krzysztof
krzysztof
4 miesięcy temu
Reply to  Mirek

Doprecyzuj w jakim kosciele bo w Beskidach jest ich kilka jak np. Baptystów , Adwentystów , Ewangelików , Jehowych , ZielonoSwiątkowców , Polskokatolickich . One sie róznią od koscioła rzymskiego i kazdy z nas ma prawo wyboru koscioła .

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
4 miesięcy temu

Już nieraz był w TVP Info i wystarczy odpowiednio zadać pytanie i wtedy maska opadnie jak się mota, same sprzeczności – powiedzieć można wszystko a poznacie ich po czynach. Każdy może sobie sprawdzić jak kto głosuje i przykład pierwszy z góry ,- dlaczego oni czyli lewica nie poparli budowy zapory czyli ochronę granice przed ciapatymi??każde zdanie które wypowiedzą sprawdź i porównaj jakie były ich czyny choćby przy głosowaniu. Żebyśmy się.nie obudzili w Polsce niemieckiej – jak opozycja wygra na czele z Donaldem to Niemcy już chcą znieść weto w Unii Europejskiej a wtedy już po nas Polakach bo z zewnątrz… Czytaj więcej »

pokiwać głową
pokiwać głową
4 miesięcy temu

z taką “mądrością” nie da się polemizować

Ciekawy
Ciekawy
4 miesięcy temu

Koniec z uprzywilejowaniem- ktoś zarabia powinien płacić podatki, składki emerytalne itd. Wiek emerytalny równy dla wszystkich. Koniec z uprzywilejowaniem. W czym lepszy jest nauczyciel od lekarz a policjant od obu z nich ? Nie mówiąc o górnikach. Jak wszyscy mieli tak źle to dlaczego wszyscy dorabiają do I tak dobrych emerytur lub rabia dalej? ( Z lekarzami było by kiepsko bo ktoś pozamykał kierunki medyczne)

Emeryt 70+
Emeryt 70+
4 miesięcy temu

Nawet rodzina płaci od darowizny podatek, to dlaczego czarne nie mają płacić od darowanych przez babki itp. pieniędzy.

Pilnujmy Polski!
Pilnujmy Polski!
4 miesięcy temu
Reply to  Emeryt 70+

Już nieraz był w TVP Info i wystarczy odpowiednio zadać pytanie i wtedy maska opadnie jak się mota, same sprzeczności – powiedzieć można wszystko a poznacie ich po czynach. Każdy może sobie sprawdzić jak kto głosuje i przykład pierwszy z góry ,- dlaczego oni czyli lewica nie poparli budowy zapory czyli ochronę granice przed ciapatymi??każde zdanie które wypowiedzą sprawdź i porównaj jakie były ich czyny choćby przy głosowaniu. Żebyśmy my się nie obudzili w Polsce niemieckiej, jak opozycja wygra na czele z Donaldem to Niemcy już chcą znieść weto w Unii Europejskiej a wtedy już po nas Polakach bo z… Czytaj więcej »

UBolek
UBolek
4 miesięcy temu

Dzięki POwcom komuniści i ich lewackie dzieci wrócili do Sejmu… POwcy powinni za to siedzieć.

Leszy
Leszy
4 miesięcy temu
Reply to  UBolek

Tak jak pisiory za inflację, covid wspieranie Ukrainy kosztem własnego państwa itd itp teraz przynajmniej wyszło ile wart jest ten mały syjonista ze wschodu

proste
proste
4 miesięcy temu
Reply to  Leszy

nie wiesz synku czym był komunizm i dlatego tak bełkoczesz

Jan
Jan
4 miesięcy temu
Reply to  proste

Mam 70 + przeżyłem komunę w zakładach pracy wiem jak się dzieliło ludzi przy stawkach ludzie z PZPR 7-8 zł za godzinę bezpartyjny jak ja max 6,50 to tak samo jak teraz banda pis dla swoich miliony a ciemnej hołocie miska ryży ale ich de–le tego nie załapią sama sieczka naładowana w goebbelsowskiej stacji tvpizd dla ciemnot.

!
!
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

Jesteś Jan i masz 70 lat ?Ostatnio byłeś Ewa lat 32 . Spadaj świrze

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu
Reply to  !

Mówisz o pedałach w pis i czarnych

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu
Reply to  !

Ciemny cepie pis tylko że teraz na jednej stacji pracuje po 10 komputerów ale dla takiego osła jarka to nie dochodzi jak się ma sieczkę pis w łepie.

Taka sytuacja
Taka sytuacja
4 miesięcy temu
Reply to  Leszy

Z covidem jest dobre. PO z lewicą ryczało, że trzeba zamykać knajpy bo wirus. Knajpy zamknięte, PO ryczy z lewicą, że knajpy otworzyć bo ludzie nie mogą zarabiać… itd.

Marek
Marek
4 miesięcy temu
Reply to  UBolek

Mowa o SBekach i PZPR ludzi z sekty jarka tam to same SBeki i lizusy.

YOU
YOU
4 miesięcy temu
Reply to  Marek

Jan i Marek to ten turbo the bill POwski co ma problem z rozpoznaniem swojej płci, wieku itp…

Mirek
Mirek
4 miesięcy temu
Reply to  YOU

Jak jarek nie wie komu dać kotu czy kloszarowi.

Niki
Niki
4 miesięcy temu

Najważniejsze jest to, żeby najbliższe wybory doprowadziły do zmiany władzy w Polsce.(…) to, kto będzie reprezentował naszych mieszkańców w Sejmie jest sprawą drugorzędną.
Wyborcy mają inne priorytety. Zmiana przy żłobie to nie jest najważniejszy ich cel.

"Baron Cygański "
"Baron Cygański "
4 miesięcy temu

Rozdział ll
Art,32
Każdy ma prawo do równego traktowania przez organy władzy państwowej ,
Tyle konstytucją, tymczasem istnieje segregacja przez podziemne państwo komunistyczne ,wzasadzie niekomunisci nie mają praw w tym kraju

Jan Paweł II gwałcił małe dzieci
Jan Paweł II gwałcił małe dzieci
4 miesięcy temu

Naprawdę

Bodzio
Bodzio
4 miesięcy temu

uważaj deb.lu ,wolność słowa ma swoje granice i możesz źle skończyć

Do Wyborców Lewicy
Do Wyborców Lewicy
4 miesięcy temu

Drodzy wyborcy – popatrzcie jak dziś wygląda Polska: bezpieczna bez łobuzów z nielegalnej imigracji, z bardzo niskim bezrobociem i bardzo szybko rozwijająca się. Nie zmieniajmy tego skoro jest dobrze. Nie chciejmy się obudzić za 2 tygodnie w Polsce dokładnie odwrotnej niż powyżej.

a co naprawdę widać?
a co naprawdę widać?
4 miesięcy temu

Ledwo wyłączyłeś TVP?

cała prawda
cała prawda
4 miesięcy temu

Konplentacją TVN -u zajmij się w samotności nie musisz się tu popisywać

Leszy
Leszy
4 miesięcy temu

Powiedz to tym co kredyty mają i im rata skoczyła z 1500 na 3000. Jak ty żyjesz z roboty 8 godzinej i od wypłaty do wypłaty to sobie tak wegetuje. Co dla jednych jest sufitem dla innych jest podłogą.

Taka Prawda
Taka Prawda
4 miesięcy temu
Reply to  Leszy

To sobie pomysl jakby PO rządzilo w czasie pandemii i wojny!!!pomnóż to przynajmniej razy 2.

pomyślane
pomyślane
4 miesięcy temu
Reply to  Taka Prawda

To by było mniej przekrętów, strat

Proroctwo
Proroctwo
4 miesięcy temu

Miłuj Bliźniego Jak Siebie Samego Więc Dlaczego Siebie Tak Nienawidzisz??Powiadam Ci że z tej nienawiści może nadejść wkrotce choroba po której się nawrocisz i będziesz wierny kościołowi jak nigdy.

Hero
Hero
4 miesięcy temu

Ty raczej się urodziłeś po gwałcie i z tego wynika że miałeś trudne dzieciństwo skoro takie brednie piszesz.

Polecam!
Polecam!
4 miesięcy temu

“Jak Oni Kłamią” w TVP Info, godz. 19.20.

$
$
4 miesięcy temu
Reply to  Polecam!

Nareszcie cała i naga prawda o TVPis tym się zajmują kłamią chamy i buce małych lotów za 2 miliardy.

!
!
4 miesięcy temu
Reply to  $

Telewizja publiczna była niezależna jak w niej byli Lisy ,Kraśki ,Tadle i tym POdobne POdejrzane towarzystwo, teraz jest zła

Ewa
Ewa
4 miesięcy temu

Tak ciemnota czarnych i sekta pis popiera ich nie płacą składek emerytura min 5 tyś .całe życie co niedzielę do koszyka a za każdą usługę 45-60- min co łaska od 500 do 1500 skandal złodziejstwo to się musi zakończyć .Dlaczego personel szpitala co zapie–a cały tydzień i noce ma tyle co czarny co przejdzie 2 X w tygodniu po salach gdzie oni mają Boga jedynie na swoich kątach bankowych nie w sercu i posłudze.

Last edited 4 miesięcy temu by Ewa
Lidia
Lidia
4 miesięcy temu

Zgadzam się…trzeba także też usunąć immunitety , dofinansowania posłom poza 1 biurem poselskim…liczbę posłów zmniejszyć do 160 po 10 na województwo.dodatkowo wybieranie osób a nie partii nawet bezpartyjnych.no i najważniejsze niech politycy jak ten oszołom nie traktują nas jak MURZYNÓW.

Ciekawy
Ciekawy
4 miesięcy temu

Głosujcie na Lewicę to i tak mniejsze zło niż……… KO

boimy się
boimy się
4 miesięcy temu
Reply to  Ciekawy

a nie dlatego aby odebrać głosy KO?

lewica to stan umysłu
lewica to stan umysłu
4 miesięcy temu

“Dzisiaj w polskich elektrowniach nadal spala się węgiel.” Rzeczywiście to prawdziwy skandal. Wszyscy wolimy energię z wiatraków i fotowoltaiki, a że czasem nie wieje i słońca nawet w dzień nie widać to ….trudno, będziemy siedzieć przy świecach.
Najpierw lewica popierała w PE zamykanie kopalń, a teraz skomli, że węgiel jest importowany. Najpierw lewica poparła przyszłe ograniczenie produkcji samochodów spalinowych, a później demonstrowała pod fabryką fiata przeciwko zwalnianiu robotników.

Qwert
Qwert
4 miesięcy temu

A może obniżka poborów poselskich i likwidacja immunitetu???

poszel
poszel
4 miesięcy temu
Reply to  Qwert

nie … równość to tylko niektórych grup dotyczy, nas nie, my mamy żreć więcej i więcej

,,, a to było siak
,,, a to było siak
4 miesięcy temu

Nie jest sprawą drugorzędną dla pana posła czy zostanie ponownie wybrany do sejmu, zostanie z jedynki. Nie jest sprawą drugorzędną kto będzie reprezentował mieszkańców po ewent. oddaniu władzy np. jeśli Konfederacja będzie przed Lewicą, Trzecią Drogą nie mówiąc o KO.

Ciekawy
Ciekawy
4 miesięcy temu

No z tym węglem trochę płytko kopie. Facet zapomina kto rozpoczął wygaszanie polskich kopalń, do kogo należą firmy sprowadzające ruski węgiel ( kto przeją biznes Falenty). Sprawa nie jest 0 jedynkowa. Nie jest tylko zły Pis i zbawca z Lewicy . Trochę wiedzy a nie propaganda

Sławomir M.
Sławomir M.
4 miesięcy temu

Lewacy są jak krokodyle. Krótkie rączki do pracy i wielka mXrda do darcia się o czyjeś pieniądze.

Siwy60
Siwy60
4 miesięcy temu

Teraz się obudził

Tadeusz
Tadeusz
4 miesięcy temu
Reply to  Siwy60

Nieśmiało zasugeruję, że nigdy nie zasnął. Faktem jest drobny epizod w 89.usypiający co bardziej naiwnych, pozostających w głębokiej radosnej drzemce do dziś. Przypomnę, iż w przyszłym roku przypada 80. rocznica nastania krainy marzeń sennych, spowitych w czerwony woal zbrodni.

jak wspominać to wspominać
jak wspominać to wspominać
4 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

do Lenina trza sięgnąć w nieśmiałości a i do zbrodni faszyzmu po drodze…

Tadeusz
Tadeusz
4 miesięcy temu

Śmiałość to trzeba mieć, żeby tego bolszewickiego syfilityka przywoływać. A i wystarczy polską czerwoną zgraję zbrodniarzy z Jaruzelskimi i inszymi Hollandami.