Wydarzenia Bielsko-Biała

Bramy cmentarzy zamknięte. Sprzedawcy liczą na cud – ZDJĘCIA

Wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie, z którego wynika, iż w okresie od 31 października do 2 listopada zakazano wstępu na cmentarze, z wyjątkiem pogrzebów i czynności z nimi związanych. Na niektórych bramkach cmentarzy wiszą stosowne informacje.

W rozporządzeniu zawarto między innymi „§ 28a. Od dnia 31 października 2020 r. do dnia 2 listopada 2020 r. zakazuje się wstępu na teren cmentarzy, ale nie ma w nim informacji, że bramy i furtki cmentarzy muszą być zamknięte i otwierane tylko na czas uroczystości pogrzebowych. Wczesnym porankiem bielscy policjanci sprawdzali cmentarz komunalny w Kamienicy, tam brama cmentarz i bramki były otwarte, natomiast parking był pusty. Po południu okazało się, że parking przy cmentarzu nadal jest pusty, natomiast czynne były niektóre kioski z kwiatami i zniczami.

– Na przełomie października i listopada zawsze był tłum ludzi, a na parkingu ciężko było znaleźć wolne miejsce. Dziś, jak do tej pory, przyszło dwóch klientów coś kupić, parking świeci pustkami. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś przyjdzie coś kupić, ja mam prawo mieć kiosk otwarty. Poza tym mam zamówione u ogrodnika chryzantemy, muszę czekać, aż mi dowiozą – powiedziała nam pani Krystyna, sprzedawczyni w jednym z kiosków. – Nawet jeśli część kwiatów utrzyma się do wtorku, to kto je przyjdzie kupić? Przecież ludzie pracują, kto przyjdzie po pracy – zastanawiała się nasza rozmówczyni.

Po południu bramy cmentarzy przy ul. Grunwaldzkiej i ul. Cmentarnej były zamknięte, powieszono stosowne ogłoszenia. Na cmentarzu w Białej zadbano nawet o to, żeby zagrodzić i oznakować taśmą ostrzegawczą “przejście” obok kontenera na śmieci. Jak dowiedział się nasz portal, na cmentarzu w Kamienicy dziś będą cztery pogrzeby, bramki są otwarte. Pełny tekst rozporządzenia: https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000191701.pdf

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Miłosz
Henryk Miłosz
10 miesięcy temu

***** ***

Edi
Edi
10 miesięcy temu

Całkowicie bezprawnie ustawa musi mieć swój okres byłem dałem kwiaty i znicz ,mam pytanie dlaczego nie zamknął kościołów bał się czarnych za tacę a markety itp za co nas idiota ma.

Bicer
Bicer
10 miesięcy temu
Reply to  Edi

Kościoły są puste, tam wódy nie kupisz.

heg
heg
10 miesięcy temu

W Czechach cmentarze są otwarte i zezwolono na działalność punktów sprzedaży kwiatów i zniczy, które były zamknięte od 22X2020.

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu

Jeśli bramy zamknęli to i zamknięte. Nie wiadomo dlaczego nie napisali na ogłoszeniu, że zamknięte decyzją premiera z dnia na dzień tak jak tłumaczył wiceburmistrz Cieszyna.