Bielsko-Biała Na sygnale

Braterska bójka przerodziła się w napaść na policjantów

Fot. KMP B-B

Nawet 10 lat mogą spędzić w pace dwaj bracia, mieszkańcy powiatu cieszyńskiego oskarżani o znieważanie i napaść na interweniujących policjantów. Zdarzenie miało miejsce w sobotę nad ranem na ulicy Beskidzkiej w Szczyrku.

Do oficera dyżurnego dotarła informacja, że bije się tam dwóch mężczyzn. Na miejsce został wysłany patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Kiedy mundurowi próbowali rozdzielić bijących się, ci swoją agresję skierowali na nich.

Zaczęli zgodnie wyzywać interweniujących stróżów prawa wulgarnymi obelgami. Kiedy usłyszeli, że za znieważenie grozi zatrzymanie, wspólnie rzucili się na funkcjonariuszy kopiąc ich i okładając pięściami – relacjonuje przebieg zdarzenia policja.

Napastnicy (w wieku 30 i 25 lat)szybko zostali obezwładnieni przy okazji niegroźnie rani zostali interweniujący policjanci. – Ponieważ nie mogli już skutecznie zaatakować funkcjonariuszy, próbowali dokonywać aktów autoagresji. Na czas ich doprowadzenia do aresztu konieczne było założenie im specjalnych kasków ochronnych – dodaje policja. Okazało się, że uczestnikami bójki byli dwaj bracia, którzy w ten sposób próbowali wyjaśniać sobie rodzinne nieporozumienie.

Noc spędzili w areszcie, a nazajutrz usłyszeli zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy. Prokurator objął ich policyjnym dozorem i zakazał opuszczania kraju.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Małoranny
Małoranny
1 rok temu

Co to znaczy niegroźnie ranni

Diaboł
Diaboł
1 rok temu
Reply to  Małoranny

To znaczy, że mieli zadrapania lub sińce, zamiast złamań kości, głębokich ran ciętych, szarpanych, itp. Takie to trudne do rozkminienia?