Na sygnale Oświęcim

Dzielnicowy z pomocą kierowców ściągnął desperatkę z mostu

Fot. KPP w Oświęcimiu

Wiele wskazuje na to, że Mateusz Wiechaj, będący dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu uratował życie 30-letniej mieszkanki Oświęcimia. Kobieta chciała skoczyć z mostu do lodowatej o tej porze roku Soły.

W niedzielny wieczór dzielnicowy wracał swoim samochodem ze służby. Było około 22.00 gdy pokonywał most Piastowski przerzucony w Oświęcimiu nad Sołą. Wówczas zauważył młodą kobietę wspinającą się na jego barierkę. Natychmiast zatrzymał auto i podbiegł do desperatki, podejrzewając, że chce popełnić samobójstwo. Z pomocą ruszyli mu dwaj inni kierowcy, którzy także dostrzegli kobietę.

Wspólnymi siłami zdjęli kobietę z bariery, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych. – Dzięki spostrzegawczości dzielnicowego oraz wzorowej reakcji innych kierowców życie 30–latki zostało uratowane – mówi Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej policji.

Rzeczniczka przypomina, że w każdym powiecie działa wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. – Ważne, aby nie pozostawać  z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego dla którego pomoc mieszkańcom jest jednym z priorytetów służby – doradza.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gorol-strażak
Gorol-strażak
1 rok temu

Wajcha szacun